Sa veoma dvije zanimljive utakmice startovao je i proljećni dio sezone na regionalnom Zapadu! Dva derbija, oba u Banjaluci, na “Rosuljama” i u Šargovcu, i oba završena bez pobjednika, identičnim rezultatom (1:1).

Krajina zbog svog položaja nije mogla ući lagodno u meč sa liderom sa Lauša, i bili su veoma dobri, pa se nekako i čini da je remi najpravedniji ishod ovog meča. Slično i u Šargovcu, gdje je gostovalo Bratstvo iz Kozinaca. Domaćin je bio bliži trijumfu, ali Stefan Savić je u 76. minutu odnio bod za Kozince.

Vrijedan trijumf u gostima ostvarila je Mladost, koja iz Rakelića za Kotor Varoš nosi tri velika boda, pogotkom Jusića u samom finišu meča, pa je sastav koji s klupe vodi Branko Ponorac sada treći, odmah do vodećeg tandema.

Dosta toga pozitivnog uradili su tokom zime, pojačali se i krenuli sa velikim optimizmom u borbu za opstankom, ali proljećna premijera im baš nije sjela. Karanovac je poražen od Lijevča, a koban na “Šljunkari” bio je Milaković sa dva pogotka u samom finišu meča.

MILAKOVIĆ ZALEDIO “ŠLJUNKARU”!

Remi je viđen i u Grbavcima, a slađu polovinu nose fudbaleri Bratstva iz Kozarca (1:1). Važan korak u borbi za opstankom napravio je Polet Krajišnik, koji je bio bolji od Plamena (3:1) uz dva pogotka Savanovića.

I u Donjim Orlovcima pjesma domaćina, oružje je položio sastav iz Gornjih Podgradaca, koji je kapitulirao već nakon pvih 45 minuta, pa su u nastavku uspjeli doći samo do počasnog pogotka.

Rezultati 14. kola:

13 Skojevski – Bratstvo Kozarac 1:1 (Jovanović ‘40 – Kadirić ‘14)

Sloga Rakelići – Mladost (KV) 0:1 (Jusić ‘86)

Karanovac – Lijevče 0:2 (Milaković ‘89, ‘90)

Krajina – Lauš 1:1 (Latinović ‘26 – Galić ‘31)

Budućnost – Bratstvo Kozinci 1:1 (Poparić ‘44 – Savić ‘76)

Kozara (DO) – Sloga Dipo 2:1 (Krstanović ‘16, Ostojić ‘43 – Bjelić ‘53)

Polet Krajišnik – Plamen 3:1 (Savanović ‘32, ‘63, Knežević ‘90+5 – Kovačević ‘84)