Nije bilo iznenađenja u Brodu, srbački drugoligaš lako je izašao na kraj s Liješćem (0:3).Tako su izabranici Vuleta Trivunovića iskoristili kiks Omarske u Žeravici i došli su na drugo mjesto, a već u sledećem kolu dočekuju imenjaka iz Doboja, i mogli bi ponovo zakomplikovati stvari u vrhu tabele.

Nije trebalo puno Slogi da dođe do prednosti. Igrao se 2. minut kada je Miloš Đurđić iskoristio centaršut Srđana Glišića i pogodio za 1:0. Mogla su srbčani da povećaju vodstvo  u 32. minutu sa bijele tačke, ali šut Srđana Glišića je odbranio golman Liješća Mitrić. U posljednjim minutama prvog dijela igre gosti su povećali vodstvo na 2:0. Do gola su stigli preko veoma raspolozenog Miloša Đurđića koji je bio najviši u skoku poslije kornera koji je izveo Dušan Stevadić. U prvoj minuti drugog poluvremena Sloga povećava vodstvo na 3:0. Sjajno je Dejan Zarić pronašao Bojana Macanovića koje zaobilazi Mitrića i posprema loptu u praznu mrežu domaćih. Ispostaviće se na kraju konačni rezultat ovog meča.

LIJEŠĆE – SLOGA (S) 0:3 (0:2)

Strijelci: 0:1 Đurđić (2), 0:2 Đurđić (45), 0:3 Macanović (46). Stadion: FK Liješće. Gledalaca: 70. Sudija: Nemanja Malić (Banjaluka ).  Pomoćnici:  Vanja Ajder (Banjaluka )i  Darko Đakonović (Kotor Varoš). Delegat: Mladen Aleksić (Petrovo). Žuti kartoni: Kalabić, Radovanović, Mitrić, Kušljić, Kolunija (Liješće), Stevandić,Glišić (Sloga S). Crveni karton: Dragiša Kalabić (Liješće) u 75. minutu.

Liješće:  Mitrić, Kalabić, Radovanović (od 46. Šarić),  Kušljić, S. Malešević  (od 51.Stjepanović), Miličević (od 46.Kolunija), N.  Malešević , Milanković, Grozdanić, Trifković, Zečević.

Sloga (S):  Đurić, Savić, Ilić, Đurđić, Maletić, Zarić, Macanović (od 65. Ugren ), Glišić, Adamović (od 78.Smiljanić), Zukanović, Stevandić.