Finiš djelo krasi!

Krilatica je u Šamcu poslije 90 minuta rovovske borbe i trijumfa nad dobojskom Slogom, te nastavka trke sa Jedinstvom.

Po svemu sudeći međusobni ogled koji se igra u 25. kolu u Posavini mogao bi mnogo toga donijeti, možda i Prvu ligu pobjedniku….

Trener šamačkog drugoligaša Amir Durgutović bio je zadovoljan sa osvojena tri boda, ali zna da prave stvari tek predstoje:

– Gosti se predstavili kao jak tim. Nismo mogli da realizujemo terensku nadmoć. Imali smo dosta prilika, ali nismo postigli gol. Povreda Isanovića na startu dosta je promjenila tok meča. Poveli smo iz opravdano dosuđenog jedanaesterca, jer je gostujući igrač igrao rukom.  Maksimović je potvrdio trijumf poslije dobrog prodora Ćosovića i povratne lopte. Na kraju, rezime: Pobjedio je fudbal i napadačka igra! Dobro smo izgledali na terenu, ali znamo svi da možemo i bolje, i to je ono što nas sve zajedno raduje, da ima i te kako prostora za napredak – poručio je Durgutović.

BORAC (Š) – SLOGA (D) 2:0 (0:0)

Strijelci: 1:0 Ćosović (85, penal), 2:0 Maksimović (90+3). Stadion: FK Borac u Šamcu. Gledalaca: 200. Sudija: Vanja Ajder (Banjaluka). Pomoćnici: Marko Erak (Krupa na Vrbasu) i Vladan Todorović (Čelinac). Delegat: Siniša Stojičić (Laktaši). Kontrolor: Stojan Stefanović (Modriča). Žuti kartoni: Maksimović, Galešić, N. Ilić (Borac Š), Ristić, Đuranović, Janković (Sloga D). Crveni karton: Igor Cvijanović (Sloga D) u 40. minutu.

Borac (Š): Lakić, M. Ilić, Pivašević (od 73. Simeunović), Ćosović, Galešić, Milićević, Čolić, Bijelić, N. Ilić (od 87. Zurapović), Maksimović, Isanović (od 17. Dujmušić).

Sloga (D): Jupić, Janković, Cvijanović, Nikolić, Trifković (od 88. Starčević), Buljubašić, Đuranović, Aličić, Grahovac (od 65. Andrić), Radovanović (od 81. Vasiljević), Ristić.

"Borac" – "Sloga" 2:0