Fudbaleri Dubrava sa čitavim plijenom vraćaju se kući iz Laktaša, nakon što su savladali domaćina sa 1:2 u okviru 5. kola Druge lige Republike Srpske grupa Zapad.

Gosti su bolje otvorili utakmicu i već u 4. minutu imali veliku šansu za vodstvo kada Slaviša Vukajlović izašao jedan na jedan sa golmanom, ali šutirao direktno u čuvara mreže. U 23. minutu Neven Perić je ukrao loptu, a zatim ubacio u peterac, Vukajlović je šutirao makazicama, ali golman Dragan Tadić je odbranio, a onda se lopta odbila do Davora Telića koji je nespretno regovao i poslao loptu u sopstvenu mrežu.

U 30. minutu gosti su imali dobru šansu, Adis Kvrgić je sjajno istračao kontranapad, uputio oštar udarac s 18 metara, prohujao je tik pored stative. Telić se iskupio za grešku i golom poslije ubacivanja iz slobodnjaka Branka Keleman i izjednačio rezultat na 1:1.

Gosti su poveli u 46. minutu, Aleksandar Majdanac je izveo slobodan udarac, golman Dragan Tadić loše reagovao, te je lopta završila u mreži. U 52. minutu Aleksa Radetić je sjajno probio po desnoj strani, ušao u kazneni prostor ali iz dobre pozicije šutirao preko gola. U 63. minutu Keleman je prošao po desnoj strani, ubacio u sredinu, a usamljen u petercu je bio Srđan Lekić koji je skočio i šutirao glavom, ali lopta je pogodila prečku.

LAKTAŠI – DUBRAVE 1:2 (1:2)

Strijelci: 0:1 Telić (23, autogol), 1:1 Telić (43), 1:2 Majdanac (45). Stadion: FK Laktaši, igrano bez gledalaca. Sudija: Duško Puvača (Novi Grad). Pomoćnici: Bojan Džepina (Prijedor) i Dragan Rajlić (Novi Grad). Delegat: Aleksandar Gojić (Banjaluka). Kontrolor: Dragan Nišić (Šamac). Žuti kartoni: Radetić (Laktaši), Sanjicki, Vukajlović, Milaković, Dončić (Dubrave).

Laktaši: Tadić, Bursać (od 67. Ćetojević), Telić (od 75. Šavija), Vukosavljević (od 46. Banjac), Grubor (od 67. Žarić), Radetić, Petković, Lekić, Jović, Grabovac, Keleman.

Dubrave: Dončić, Hadžialagić, Majdanac (od 46. Tatić), Vukajlović (od 90. Popović), Demo (od 63. Kumić), Huskić (od 82. Gajić), Milaković, Perić, Sanjicki, Kisin, Kvrgić (od 63. Džombić).