Sloga Meridian je odigrala svoju prvu utakmicu u m:tel Premijer lige BiH. Na stadionu “Dr Milan Jelić” u Modriči, Dobojlije su uspjele da stignu do boda protiv favorizovanog Borca, koji je već poslije 16 minuta utakmice vodio sa 2:0.

Drugo poluvrijeme je pokazalo da četa trenera Zorana Ćurguza ima odličnu ekipu, koja je uspjela da nadigra Banjalučane i stigne dva gola minusa.

Što se tiče moje ekipe, ova utakmica je bila “u nevrijeme” s obzirom da smo imali kratak period za pripreme i da smo kasno saznali za ulazak u Premijer ligu BiH. Prvo poluvrijeme nije bilo na nivou, slažem se sa Lalatovićem da smo trebali gubiti sa tri ili četiri prema nula. Zbog toga sam i reagovao sa izmjenama na poluvremenu. To što smo radili u prvom poluvremenu nije ličilo na jednu organizovanu ekipu. Primili smo dva gola iz prekida, što ne bi smjelo da nam se dešava s obzirom na skakačku potentnost. Sreća je što na poluvremenu nismo gubili sa nekom većom razlikom. Bilo je malo bučno u svlačionici na poluvremenu. Ja sam čovjek kojii voli da se potroši i na terenu i van njega i ne mogu dozvolim da odigramo utakmicu bez ispaljenog metka. Napravili smo izmjene, podigli ton u u svlačionici i dogovorili se da izađem agresivniji, što smo i napravili. Drugo poluvrijeme je bilo odlično, čestitam mojim igračima. Borac je i u drugom dijelu drugog poluvremena imao svoje šanse, mogli su da dođu i do tog trećeg gola i mi ne bi imali sigurno više šanse da se vratimo s obzirom da su moji igrači bili poprilično potrošeni. Ali, kažem, možda smo mi sad naplatili danak Borca koji je igrao na Farskim Ostrvima. Možda je i to uticalo da mi u drugom poluvremenu budemo agresivnija ekipa od Borca, rekao je Zoran Ćurguz strateg Sloge Meridian.

On se osvrnuo i na ostavku kolege Nenada Lalatovića.

Mislim da on treba Borcu, treba Banjaluci. Mislim da će on promijeniti odluku kada prespava veče. Prvo je kolo i mislim da jednostavno nema potrebe za takvim činom. Nenad Lalatović je poznato trenersko ime na prostorima bivše Jugoslavije i sigurno ima znanje i iskustvo da odgovori na sve ove izazove. Ja mu od srca želim da promijeni svoju odluku i da ostane u Borcu. Potreban je ovoj ligi i klubu, naglasio je Ćurguz.

Na istom mjestu, Sloga Meridian dočekuje Leotar, već u subotu i biće prilika da novajlija stigne do prve pobjede.