Fudbaleri trenera Vlade Jagodića ostvarili su i drugu pobjedu u nizu. U zaostaloj utakmici 2. kola m:tel Premijer lige BiH, Sloga Meridian je pobijedila sarajevski Željezničar sa ubjedljivih 3:0 i tako upisala treću prvenstvenu pobjedu u ovogodišnjoj sezoni.

U završnici prvog poluvremena, novajlija Jović, u 43. minutu, prvi put trese mrežu golmana Muftića. U 67. minutu, najbolji strijelac Dobojlija, Dejan Vidić jepovećao na 2:0, da bi isti igrač u posljednjim trenucima meča, potvrdio pobjedu.

U narednom 8. kolu, Sloga Meridian putuje u Mostar na megdan Veležu.

SLOGA MERIDIAN – ŽELJEZNIČAR 3:0 (1:0)

Strijelci: 1:0 Jović (43), 2:0 Vidić (67), 3:0 Vidić (90)

Stadion: “Luke” u Doboju, gledalaca: 1.800, sudija: Aleksandar Njegomirović (Prnjavor), pomoćnici: Amer Macić (Mostar) i Nebojša Žugić (Banja Luka), delegat: Dragomir Đajić (I. Ilidža). Žuti kartoni: Milanović, Grabež (Sloga Meridian), Rustemović (Željezničar).

SLOGA MERIDIAN: Šćekić, Batar, Redžić, Šipovac (od 61. Dujaković), Jović (od 89. Perković), Popara (od 89. Baranov), MIlanović, Nikolić (od 82. Milojević), Karać, Grabež (od 82. Kvesić), Vidić. Trener: Vlado Jagodić.

ŽELJEZNIČAR: Muftić, Rustemović (od 59. Gasal), Jašarević, Dubočkić, Haračić (od 59. Štilić), Mekić, Ovčina (od 71. Turanjanin), Ćosić, Drljo (od 59. Honorio), Cocalić, Amoa (od 71. Aljaber). Trener: Nermin Bašić.