U 9. kolu Regionalne lige RS – grupa Zapad, fudbaleri Lijevča su na svom terenu savladali ekipu FSA Prijedor rezultatom 3:0.

Ovim trijumfom tim iz Nove Topole došao je do devete pozicije sa 10 bodova, dok je FSA poziciju iza sa bodom manje.

Domaći su poveli već u 8. minutu, brzonogi Neven Perić je prošao po lijevoj strani, ubacio u sredinu, a u petercu je bio Željko Đukanović koji zakucao loptu u mrežu za 1:0.

Domaćini su iskoristili psihički pad gostiju, te nastavili sa napadima, te nakon odlične akcije Đukanović izlazi sam na golmana gostiju Marka Komnenovića, koji ga ruši u kaznenom prostoru, sudija pokazuje na 11 metara, a nepisano fudbalsko pravilo da igrač nad kojim je napravljen prekršaj ne treba da šutira jedanaesterac. Đukanović je namjestio loptu “na kreč”, a mladi golman FSA je odbranio je penal.

Gosti su imali jalovu inicijativu i više loptu u nogama, ali nisu ništa učinili konkretno pred golom Lijevča. Gosti su tražili penal jer su smatrali da je rukom igrao Nikola Lekić međutim pištaljka sudije Dejana Smiljića je ostala nijema.

Domaći su pitanje pobjednika riješili za svega tri minute. U 86 minutu Dejan Milutin je ukrao loptu Atifu Ikanoviću, te je uposlio Đukanovića koji je pogodio za 2:0. Brz kontranapad izveli su domaći fudbaleri, Milutin je uposlio Miroslava Đuranovića sa oko 10 metara tukao majstorski pogodio malu mrežicu gola za 3:0.

LIJEVČE – FSA PRIJEDOR 3:0 (1:0)

Strijelci: 1:0 Đukanović (8) ,2:0 Đukanović (86), 3:0 Đuranović (88). Stadion: FK Lijevče. Gledalaca: 50. Sudija: Dejan Smiljić (Banjaluka). Pomoćnici: Slaviša Jovanić (Prnjavor) i Rajko Todorović (Čelinac). Delegat: Željko Rodić (Knežica). Kontrolor: Željko Latinović (Gradiška). Žuti kartoni: N. Perić (Lijevče), Komnenović, Runić, Đenadija, Čulić (FSA).

Lijevče: Topić, Zekonja, Kostić, Lekić, Antić (od 55. M. Perić), Ilić, N. Perić (od 88. Daljević), Đukanović, Đuranović, Milutin, Peulić (od 79. Ugren).

FSA Prijedor: Komnenović, Mršić, Čulić, Galonja, Babić, Bujić, Miodragović, Đenadija, Kotaran, Kukić (od 63.Ikanović), Runić.