Fudbaleri Lijevča u prvoj prijateljskoj utakmici u okviru priprema za novu sezonu poraženi su na domaćem terenu od ekipe Sloge DIPO iz Gornjih Podgradaca rezultatom 1:3.

Prvo je ozbiljnije zaprijetio regionalac iz Nove Topole u 5. minutu preko Mirka Sladojevića koji je iz šesnaesterca šutirao po zemlji, ali nije bilo problema za golmana Miodraga Dabića. Samo četiri minuta kasnije Sloga je povela, Slaviša Kovačević je uputio centaršut sa lijeve strane, a Mihajlo Mijatović je na drugoj stativi je nadskočio svog čuvara i majstorski glavom pogodio za 0:1. Lijevče je izjednačilo na 1:1 u 52. minutu, Ljubiša Gavranović je izveo sjajan slobodnjak na 20 metar,a a golman Slaven Šmitran je samo paradom uljepšao pogodak.

U 68. minuti Vojislav Kačavenda je srušio Mihajla Mijatovića u kaznenom prostoru i sudija pokazao je na bijelu točku. Slaviša Kovačević je bio precizan sa bijele tačke za 1:2. Igrao se 75. minut, Kovačević je sa svoje polovine poslao dugu loptu prema Mijatoviću koji je pobjegao štoperima Lijevča, izašao jedan na jedan s golmanom i lakoćom pogodio za 1:3.

LIJEVČE – SLOGA DIPO 1:3

Strijelci: 0:1 Mijatović (9), 1:1 Gavranović (52), 1:2 Kovačević (68, penal), 1:3 Mijatović (75). Stadion: FK Lijevče. Igrano bez prisustva publike.

Lijevče: Vučanović, Lekić, Tomić, Kačavenda, Gavranović Klisara, Knežević, Gojković, Ilić, Perić, Sladojević. Još su igrali: Dimić, Galić, Peulić, Gajić, Kecman, Gligorić, Marinković.

Sloga Dipo: Dabić, P. Paspalj, Kostić, Kovačević, R. Paspalj, Timarac, Ostojić, Maletić, Krunić, Mandić, Mijatović. Još su igrali: Šmitran, Dončić, Plavanjac, Mirjanić, Nežić, Bulajić, Todorović.

Tekst i foto: Goran Popović