U sjajnom ambijentu, pred oko 400 gledalaca, dvije vodeće ekipe, Budućnost i Omladinac, na startu proljećnog dijela Područne lige Modriča – Šamac, ukrstili su koplja u Gornjoj Slatini.

Gosti stižu do vođstva već u 10. minutu, preko Siniše Sarkića. Budućnost je imala punu terensku inicijativu, ali iskusni golman Popović bio je nesavladiv. U 39. minutu, u kaznenom prostoru Omladinca, Nedić je srušio Vidovića, pa je sudija Ilić pokazao na “bijelu tačku”. Međutim, udarac Milićević, golman Popović je odbranio, pa se na poluvrijeme otišlo sa prednošću gostiju.

U nastavku, domaći su nastavili sa napadima, ali bez nekih konkretnijih prilika. Tek u finišu utakmice, rezevista Ignjo Pavlović koristi smušenost odbrane Omladinca i uspijeva da izjednači na 1:1.

Bilo je lijepo vidjeti veliki broj publike za ovaj rang takmičenja, a svakako treba istaći da je sve proteklo fer i korektno, čemu su doprinijele obje ekipe i sudijska trojka iz Doboja.

Omladinac je i dalje prvi i ima dva boda više od Budućnosti, koja ima utakmicu više.

BUDUĆNOST – OMLADINAC 1:1 (0:1)

Strijelci: 0:1 S. Sarkić (10), 1:1 I. Pavlović (88).

Stadion: FK “Budućnost” u Gornjoj Slatini, gledalaca: 400, sudija: Goran Ilić, pomoćnici: Slaviša Gligorić i Bojan Jović (svi iz Doboja), delegat: Mićo Blagojević (Šamac). Žuti kartoni: Stojanović, Kertić (Budućnost), Pejić, Nedić (Omladinac).

BUDUĆNOST: Bajkanović, Maksimović (od 59. Mokrić), Kertić, Stojanović, Karanović (od 46. Avrić), Kuzmanović, Milićević, L. Pavlović (od 67. Pajić), Smiljić (od 46. I. Pavlović), Vidović, Tešić.

OMLADINAC: Popović, Ristić, S. Sarkić, Nedić, Lj. Sarkić, Marko Kostadinović, Petrović, Pejić (od 55. Mario Kostadinović), Mišanović, Nikolić, Kojić (od 83. Savkić).