U posljednjoj utakmici 12. kola na drugoligaškom Zapadu Dubrave su savladale Tekstilac (3:1) i tako napravile proboj u sami vrh tabele, trenutno djele treću i četvrtu poziciju sa 21 bodom, dok su gosti iz Dervente tek 11. sa 13 bodova na svom kontu.

Utakmicu je obilježio Meris Demo sa dva pogotka, otvorio je meč u 35. minutu, te ga zatvorio u 88. minutu. Početkom drugog poluvremena Bane Matić je udvostručio prednost domaćina, a gosti su lijepim pogotkom Milanovića samo uspjeli da unesu malo neizvjesnosti u meč, i ništa više od toga. Na kraju kada se sve sabere, potpuno zaslužena pobjeda domaće ekipe i tri boda koja Dubravama daju potpuni komfor u nastavku sezone,

DUBRAVE – TEKSTILAC 3:1 (1:0)

Strijelci: 1:0 Demo (35), 2:0 Matić (47), 2:1 Milanović (65), 3:1 Demo (88). Stadion: FK Dubrave. Gledalaca: 150. Sudija: Milan Simić (Banjaluka). Pomoćnici: Nemanja Petrović (Prijedor) i Igor Pašić (Banjaluka). Delegat: Boško Baškalo (Banjaluka). Kontrolor: Branko Šipka (Prijedor). Žuti karton: Malešević (Dubrave).

Dubrave: Vuković, Kisin, Hadžialagić,Kvrgić, Matić (od 67. Nikić), Beuk, Demo (od 89. Budimlić), Đogić, Malbašić, Malešević (od 60. Bencuz), Glišić (od 67. Sikimić).

Tekstilac: Lončar (od 61. Plisnić), Milanović, Trninić, Javorac (od 90.+2 Pijetlović), Jotić, Babić (od 41. Živanić), Tadić, Arsić, Grahovac, Brus, Maksić (od 61. Knežević).