Sloboda je nastavila crnu seriju ovog proljeća! I sedmi uzastopni poraz dugoligaša iz Novog Grada.

Fudbaleri Ljubića upisali su novu gostujuću pobjedu, pošto su u okviru 22. kola porazili Slobodu u Novom Gradu 2:1.

Kladioničarskim izrazom rečeno Ljubić je preokretom iz “keca u dvojku” upisao novu prvenstvenu pobjedu. Bili su domaći bolji rival u prvom poluvremenu, a svoju bolju igru, krunisali su pogodkom u 15. minuti. Kreirarala je tada Sloboda dobar napad,  nakon nekoliko kratkih pasova, akciju je pogotkom završio iskusni Kovačević.

U drugih 45 minuta, Ljubić je zaigrao bolje, preuzeo terensku inicijativu, a u razmaku od 55. do 65. minuta stvorio je i dvije prilike. Pokušavali su Žižak i Ančić, ali je Kondić u oba navrata odbranio. U 74. minuti izjednačenje. Štoper Ljubića Kovačević uposlio je Ančića, koji izlazi sam pred golmana Kondića, te rutinski trese mrežu za 1:1. Nazirao se tada potpuni rezultatski preokret, a on se desio u 81. minuti. Aleksandar Žižak prolazi po desnoj strani, upošljava Ančića, koji dovodi Ljubić u vođstvo 2:1.

Do kraja susreta Sloboda je pokušavala izjednačiti, Ljubić je odolijevao, mreže su ostale mirne, pa su tri boda otišla za Prnjavor.

SLOBODA (NG) – LJUBIĆ 1:2 (1:0)

Strijelci: 1:0 Kovačević (25), 1:1 Ančić (74), 1:2 Ančić (81). Stadion: „Mlakve“. Gledalaca: 100. Sudija: Nikola Tadić. Pomoćnici: Mario Jelić i Dario Đurđević (svi iz Banjaluke). Delegat: Goran Balaban (Banjaluka). Kontrolor: Zoran Drinić (Omarska). Žuti kartoni: Davidović, Vučen (Sloboda), Simić, B. Žižak (Ljubić).

Sloboda: Kondić, Starčević, Pačavra, M. Ćulibrk, Dragić, Davidović, Vejnović, Vučen, Kovačević, Tica, D. Ćulibrk (od 63. Novaković).

Ljubić:  Davidović, Z. Kovačević, S. Kovačević, Simić, A. Žižak (od 85. Prodanović), Ančić, Mušinović, Grahovac (od 90. Kvakić), Todorić, Žerebni (od 60. Petrović), B. Žižak.