Čelinac je skinuo skalp još jednog favorita! Malo ko je očekivao da će “Čelzi” na “Tukovima” tako poniziti BSK (3:0). Bilo je 3:0, a mogla je još koja lopta završiti iza leđa Gojića.

Domaćin je poveo u 24. minutu, bio je to sjajan pogodak Jusića kada je efeom efektno sa 25 metara pogodio za 1:0.

Čelinac je napadao u talasima, Babić je prevario dvojicu odbrambenih igrača gostiju, dodao loptu na desnu stranu prema Bosančiću koji šutira iz odlične situacije, ali pravo u golmana gostiju, a lopta odlazi na kraju u korner. Ipak prednost domaćina udvostručava Dubravac u finišu prvog poluvremena. Potpuno zasluženo i ubjedljivo vodstvo izabranika trenera Borislava Vrhovca.

Konačan rezultat ovog meča postavio je Kuzmanović u 65. minutu, kada je u solo prodoru oslobodio se čuvara, ušao u 16-erac i savladao nemoćnog golmana gostiju, za 3:0.

Ovim trijumfom Čelinac se učvrstio u sredini tabele na 10. poziciji sa 25 bodova, dok je BSK sve dalje od lidera Borca, sada su treći imaju 35 bodova, ali deset zaostatka za vodećom pozicijom.

ČELINAC – BSK 3:0 (2:0)

Strijelci: 1:0 Jusić (24), 2:0 Dubravac (43), 3:0 Kuzmanović (65). Stadion: “Tukovi”. Gledalaca: 300. Sudija: Slaviša Šarić (Gradiška). Pomoćnici: Vladimir Ančić (Prnjavor) i Momčilo Pavlović (Gradiška). Delegat: Vjekoslav Čakarević (Doboj). Kontrolor: Miran Kolar (Prijedor). Žuti kartoni: Bosančić, Orašanin, Babić (Čelinac), Mikić, Dragoljić, Trninić (BSK).

Čelinac: Jović, Rađenović, Amidžić, Dubravac, Kuzmanović, Tomić (od 75. Materić), Orašanin (od 70. Krminac), Jusić (od 66. Subić), Šikanjić, Bosančić (od 66. Knežević), Babić (od 75. Gavrić).

BSK: Gojić, Mikić, Milosavljević, Stojičić (od 79. Babić), Dragoljić, Trninić, Jović, Dojčinović (od 70. Pušić), Gračanin (od 89. Kulišić), Šteković, Trivan (od 70. Lemić).