Fudbaleri Slobode odigrali su neriješeno 1:1 protiv Tekstilca iz Dervente na svom terenu ”Mlakve”, u utakmici 22. kola M:tel Prve lige Republike Srpske. Gosti iz Dervente do prednosti su stigli u 83. minuti susreta golom Stefana Dujakovića, a bod Slobodi donio je Mateja Dodig u 90. minuti.

Nakon 22. odigrana kola Sloboda i dalje dijeli šestu poziciju na tabeli zajedno sa Tekstilcem, a obe ekipe sada imaju po 31 bod

Trener Slobode Duško Vranešević rekao je da je ekipa dominirala tokom svih 90. minuta igre.

-Izuzetno teška utakmica za moju ekipu jer smo bili u jednoj seriji lošijih rezultata, gdje nismo imali krizu u igri, već krizu što se rezultata tiče. Danas je Tekstilac doputovao u Novi Grad da osvoji bod i to je na kraju uspio. Međutim mi smo svih 90. minuta igre dominirali, stvorili nekoliko prilika, ali očigledno je da imamo problem sa realizacijom, a iz jedne naše greške primimo pogodak. Na samom kraju smo postigli pogodak i osvojili bod. Nemam šta da zamjerim svojim igračima, igrali smo dobro tokom čitave utakmice, to je fudbal i okrećemo se utakmici protiv Leotara – istakao je Vranešević.

Trener Tekstilca Mile Lazarević izjavio je da je utakmica bila čvrsta i prava prvenstvena.

– Danas smo u Novi Grad doputovali oslabljeni jer nam nisu igrala četiri igrača zbog suspenzije. Utakmica je bila čvrsta, Sloboda je imala svoje prilike, a mi jednu svoju gdje je golman Slobode nevjerovatno reagovao i odbranio dva šuta sa pet metara. Sve u svemu, utakmica je bila veoma korektna i zahvalio bih se Slobodi na korektnosti, a rezultat 1:1 je po meni najrealniji ishod ove utakmice – rekao je Lazarević.