U premijernom meču 21. kola na drugoligaškom Zapadu u komšijskom derbiju Polet je kao gost potpuno nadigrao Tekstilac (0:4). Malo ko je očekivao ovakav scenario, ali četa Bojana Petrića odigrala je odličnu utakmicu i na krilima kolumbijske veze došla do tri značajna boda.

Malo ko je očekivao da će nakon prvih 45 minuta tri lopte završiti u mreži Plisnića. Seriju je otvorio Srećko Grozdanić u 53. minutu, a onda još tri pogotka u samom finišu meča u mreži domaćina!

Sa dva pogotka tri boda je ovjerio Maskuera Kamilo (‘80, i ‘84. minuta), a konačan rezultat postavio je Grozdanić u sudijskoj nadoknadi.

Ovim trijumfom Brođani su došli na diobu šeste, sedme i osme pozicije sa Proleterom i FSA Prijedorom, sve tri ekipe imaju po 31 bod, dok je Tekstilac ostao na 12. mjestu sa 24 boda.

TEKSTILAC – OFK POLET 1926 0:3 (0:0)

Strijelci: 0:1 S. Grozdanić (53), 0:2 Maskuero Kamilo (80), 0:3 Maskuero Kamilo (84), 0:4 S. Grozdanić (90+1). Stadion: Gradski u Derventi. Gledalaca: 200. Sudija: Slaviša Šarić. Pomoćnici: Bojan Tomić (oba iz Gradiške) i Radomir Petković (Banjaluka). Delegat: Dragan Savić (Banjaluka). Kontrolor: Miodrag Pupčević (Šamac). Žuti kartoni: Trninić, Tadić, Travar, Komljenović, Erić, Babić (Tekstilac), Petrić (OFK Polet 1926). Crveni karton: Kampaz Sebastian (OFK Polet 1926) u 78. minutu.

Tekstilac: Plisnić, Stupar (od 60. Aleksić), Trninić, Babić, Komljenović, Tadić (od 60. Reljić), Taravr, Slijepčević (od 55. Savić), Stojičić (od 75. Erić), Ignjić, Hamzić (od 75. Dumonjić).

OFK Polet 1926: Valensija, Pejičić, Petrić, M Grozdanić (od 90+1 Žarić), Maskuera Kamilo, S. Grozdanić (od 90+1 Vuman), Kampaz Sebastian, Lekić, Marinković (od 65. Ignjatić), Jovičić, Tomičević.