Veliki derbi na drugoligaškom Istoku igra se u Brčkom, gdje će lider dočekati drugoplasirani tim, Drinu HE. Ipak, među ljubiteljima fudbala provejava mišljenje da je derbi samo na papiru, a da je u stvarnosti Jedinstvo apsolutni favorit za tri boda, čime bi nastavili impresivni niz i sa devetom pobjedom.
Vijesti iz grada na Savi osluškivaće se i u Trebinju, gdje Leotar dočekuje Bratstvo, želi novu trojku, i eventulani kiks lidera, kako bi zakomplikovali prilično jednosmjernu ulicu, barem na vrhu drugoligaškog Istoka.
Nekada premijerligaški duel igra se na Sokocu, gdje će snage odmjeriti Glasinac i Mladost Gacko, dok će Famos u bjegu sa dna tražiti bodove u sudaru sa rogatičkom Mladosti.
Fenjeraš Sloga junajted ide na dug put u Čajniče, dok Ilićka 01 čeka Jedinstvo iz Brodca.
Parovi 9. kola:
Subota, 15.30 časova
Guber – Velež, sudije: Dalibor Lukić, Boško Lazić (oba iz Bijeljine) i Željko Tekić (Zvornik), delegat: Dragan Jovičić (Brčko), kontrolor: Dragoslav Damjanović (Brčko).
Proleter – Budućnost, sudije: Vasilije Milošević, Danijel Perić i Risto Elezović (svi iz Bijeljine), delegat: Željko Aćimović (Zvornik), kontrolor: Saša Andrijašević (Brčko).
Jedinstvo (Bč) – Drina HE, sudije: Čedomir Milošević, Marko Taborin (oba iz Zvornika) i Slobodan Marković (Bijeljina), delegat: Amir Musić (Janja), kontrolor: Obren Mirić (Bijeljina).
Stakorina – Sloga junajted, sudije: Nikola Tešanović (Istočno Sarajevo), Bojan Pejić (Sokolac) i Stefan Đurić (Višegrad), delegat: Lazo Jovanović (Bijeljina), kontrolor: Stevo Perić (Bijeljina).
Famos – Mladost (R), sudije: Dalibor Stupić, Dušan Berak i Ranko Vulić (svi iz Trebinja), delegat: Duško Kojović (Trebinje), kontrolor: Dalibor Drašković (Istočno Sarajevo).
Glasinac 2011 – Mladost (G), sudije: Aleksandar Ikonić (Bijeljina), Rade Aćimović (Zvornik) i Bojan Makarić (Bijeljina), delegat: Velibor Ostojić (Bijeljina), kontrolor: Vladan Matić (Zvornik).
Ilićka 01 – Jedinstvo (Br), sudije: Boško Rakić (Ugljevik), Bojan Mitrović i Mile Barjaktarević (oba iz Bijeljine), delegat: Nenad Jovanović (Milići), kontrolor: Danijel Pajić (Bijeljina).
Leotar – Bratstvo, sudije: Marko Domazet (Istočno Sarajevo), Milan Tadić (Bijeljina) i Đorđe Krunić (Foča), delegat: Predrag Mršević (Rudo), kontrolor: Milojko Karaklić (Višegrad).
‚1 | Jedinstvo Brčko | 8 | 8 | 0 | 0 | 29 | 2 | +27 24 | |||
2 | Drina HE | 8 | 5 | 2 | 1 | 10 | 5 | +5 | 17 | ||
3 | Leotar | 7 | 5 | 0 | 2 | 19 | 4 | +15 | 15 | ||
4 | Mladost (G) | 8 | 3 | 4 | 1 | 15 | 10 | +5 | 13 | ||
5 | Velež | 7 | 4 | 1 | 2 | 12 | 9 | +3 | 13 | ||
6 | Jedinstvo (Br) | 8 | 4 | 1 | 3 | 16 | 14 | +2 | 13 | ||
7 | Mladost (R) | 8 | 4 | 1 | 3 | 17 | 16 | +1 | 13 | ||
8 | Guber | 8 | 4 | 0 | 4 | 12 | 12 | 0 | 12 | ||
9 | Stakorina | 8 | 3 | 2 | 3 | 12 | 15 | -3 | 11 | ||
10 | Glasinac 2011 | 8 | 3 | 1 | 4 | 9 | 12 | -3 | 10 | ||
11 | Budućnost | 8 | 2 | 2 | 4 | 8 | 13 | -5 | 8 | ||
12 | Ilićka 01 | 8 | 2 | 2 | 4 | 8 | 16 | -8 | 8 | ||
13 | Proleter | 8 | 2 | 1 | 5 | 11 | 15 | -4 | 7 | ||
14 | Famos | 8 | 2 | 0 | 6 | 9 | 14 | -5 | 6 | ||
15 | Bratstvo | 8 | 1 | 3 | 4 | 8 | 14 | -6 | 6 | ||
16 | Sloga junajted | 8 | 1 | 0 | 7 | 4 | 28 | -24 | 3 |
Nema komentara