Nadali su se u Trebinju da bi mogli potvrditi jesenje iznenađenje sa “Koševa” eventualno novom pobjedom, ali od toga nije bilo ništa! Leotar je poražen na startu proljećnog dijela sezone od Sarajeva (0:2), i Trebinjci ostaju na dnu sa 16 bodova na svom kontu, dok je “bordo” tim zaplovio punim jedrima ka vrhu, imaju 31 bod.

Šok na “Policama” uslijedio je odmah na samom početku, nije prošlo ni 30-ak sekundi, a gosti su vodili!

Povratnik u redove Sarajeva Asmir Suljić se najbolje snašao u gužvi i matirao Puletića za 0:1. Pokušao je Leotar uzvratiti, ali udarac glavom Arsića Dizdarević brani.

I onda novi napad Sarajeva i ponovo gol. Bagarić je pogodio, kada se malo ko tome nadao. lijep pogodak za 0:2, već poslije 13 minuta igre.

Jak vjetar u nastavku meča smetao je igračima oba tima, bilo je prilika, ali ne i golova. Dva puta pokušao je rezervista Aćimović, ali oba puta kao pobjednik izašao je golman Dizdarević, a s druge strane takođe rezervista Palić sa pet metara pogađa mrežu, ali njen vanjski dio.

U samom finišu meča, kada je pobjednik već bio poznat, Ahmetović i Varešanović propustili su odlične prilike da dotuku Leotara, ali su se slabo snašli u odličnim prilikama.

LEOTAR – SARAJEVO 0:2 (0:2)

Strijelci: 0:1 Suljić (1), 0:2 Bagarić (13). Stadion: “Police”. Gledalaca: 1.500. Sudija: Antoni Bandić (Grude). Pomoćnici: Mirza Čejvanović (Tuzla) i Arnel Novalić (Doboj Kakanj). Delegat: Renato Buhić. Kontrolor: Momir Širko (Banjaluka). Žuti kartoni: Santrač, Sekulović, Dujaković (Leotar), Suljić, Đokanović, Šećerović, Palić (Sarajevo).

Leotar: Puletić, Milović, Sekulović, Todorović, Dujaković, Krstovski, Arežina (od 58. Aćimović), Čolić (od 46. Ćićba), Perišić, Arsić (od 46. Santrač), Govedarica (od 75. Paranos).

Sarajevo: Dizdarević, Pidro, Hebibović, Đokanović, Šećerović (od 67. Palić), Mujakić, Bagarić, Dupovac, Kapić (od 87. Ahmetović), Čataković (od 87. Kobiljar), Suljić.