I pored činjenice da je kiša padala tokom svih 90 minuta meča Borac – LASK, travnati teren na Gradskom stadion u Banjaluci izgledao je besprijekorno.

A, sve to nije slučajno. Godinama unazad najvažnije utakmice u kasnu jesen i rano proljeće Borac je igrao u pravom blatu, na terenu pod snijegom, a često su dueli odgađani za neka bolja vremena.

Dolaskom Vice Zeljkovića na mjesto predsjednika FSBiH, krenulo se u projekat izgradnje terena sa hibridnom travom, koji omogućuje najbolje uslove. među tim terenima bio je i Gradski stadion u Banjaluci, koji je tako stao rame uz rame sa travnatim podlogama u Sarajevu, Zenici, Tuzli, Širokom Brijegu…

Borac je dobio tako teren na kojem se isključivo vode bitke znanjem, taktikom i ekipom, koju je sklapao mukotrpno za sve ovo što danas naplaćuje. Bilo je lijepo čuti na “Istoku”, gdje je nekoliko hiljada “Borčevaca” navijala za svoj klub i po pljusku, kako teren Gradskog liči na “Vembli”. A, baš tako je i bilo. 90 minuta rovovske borbe, uklizavanja, duela i velike kiše nisu promjenili gabarite terena ni za jedan pedalj, i čini se, da bi bez problema izdržao još jednu takvu bitku u istim uslovima.

Borac je sada pred vratima raja, čeka ga gotovo je izvjesno i evropsko proljeće, a podsjećamo da je sve krenulo sa radom na infrastrukturi. Od izgradnje pomoćnog terena, koji takođe ima reflektore, do glanca koji je udaren na glavnom i koji sada i na početku decembra izgleda bajkovito, i gotovo nestvarno, jer u takvom stanju nije bio ni u naboljim vremenima u mnogo ljepšim godišnjim dobima.

Priznanje Borcu na gostoprimstvu i uslovima na terenu odali su i predstavnici LASK-a, kao i brojne ekipe iz ostalih dijelova Evgrope koje su prošle kroz Banjaluku tokom ovog ljeta i jeseni.

Nema sumnje da će tako biti i za predstojeće duele, već od nedjelje kada u borbi za bodove dolazi dobojska Sloga, pa sve do duela sa kiparskom Omonijom, koji se igra 19. decembra.