Fudbaleri Borca u prvom kontrolnom meču na Zlatiboru savladali su prvoligaša Srbije Spartak sa 4:2.

Od početka meča su Banjalučani pokazali da više žele pobjedu od svog rivala, ali ih je iznenadio Lazić koji u 15. minuti pogađa za vodstvo Subotičana.

Ipak, ekspresno se Borac vraća, pa samo tri minute kasnije Zakarić majstorski pogađa udarcem sa oko 20 metara za 1:1. Goleada je nastavljena samo sedam minuta kasnije, kada Spartak ponovo stiže do vodstva (2:1).

U 35. minuti Danilović je šutirao s centra, lopta odsjeda na prečki Subotičana, a u završnici prvog dijela Borac stiže do 2:2. Jovanović je nakon centaršuta iz kornera glavom pogađa za izjednačenje.

Trener Borca Vlado Jagodić u nastavku šalje potpuno drugu ekipu, pa sa dva gola njegov tim stiže do potpunog preokreta i pobjede.

Ziljkić pola sata prije kraja postiže treći gol za Borac, da bi do kraja meča i Kruz pogodio, glavom lijepo savladavši golmana Spartaka poslije kornera.

Viđeno je još nekoliko dobrih prilika, ali na kraju je ostalo 4:2 i u Borcu će sigurno biti zadovoljni načinom na koji su otvorili ovaj ciklus priprema.

Banjalučki premijerligaš je igro u sastavu: Damjanović, Dujaković, Ćosić, Jovanović, Milojević, Danilović, Brtan, Vranješ, Zakarić, Kajkut, Crnov.

U drugom poluvremenu su igrali: Pavlović, Galić, Kujundžić, Janičić, Kruz, Kalesić, Radulović, Ziljkić, Marković, Lukić i Mamadu Jalow.