Zanimljiva fudbalska predstava u Kneževu, i na kraju podjela bodova u meču 20. kola na drugoligaškom Zapadu. Svakome po poluvrijeme i po bod Progres – Borac Šamac 1:1.

Bolju partiju u prvih 45 minuta gosti su krunisali pogotkom Marčete u 25. minutu, a imali su šamčani još nekoliko dobrih prilika, ali su na prednost otišli samo sa jednim pogotkom. Čim je krenulo drugo poluvrijeme “ukazao” se Petko Budić pogodivši mrežu Đurića za 1:1. Malo je nedostajalo da Progres dođe do potpunog preokreta, ali napadači drugoligaša iz Kneževa nisu imali svoj dan, pa su na kraju svi morali biti zadovoljni sa po jednim bodom.

Ovim remijem Progres i Borac ostali su u sredini tabele, domaćin a sedmoj poziciji sa 28 bodova, a gosti iz Posavine odmah su do njih sa 27 bodova.

PROGRES – BORAC (Š) 1:1 (0:1)

Strijelci: 0:1 Marčeta (25), 1:1 P. Budić (46). Stadion: FK Progres. Gledalaca: 100. Sudija: Nemanja Pilipović. Pomoćnici: Nemanja Davidović (oba iz Prijedora) i Dragan Railić (Novi Grad). Delegat: Siniša Račić (Banjaluka). Kontrolor: Duško Bundalo (Laktaši). Žuti kartoni: Tatić, Marković, Glamočić (Progres).

Progres: Bekić, Svjetlanović, Radosavac, Đuranović, Glamočić, Verić, P. Budić (od 72. Stojanović), M. Budić, Aleksić, Kulišić (od 46. Dukić), Tatić (od 81. Vučić).

Borac (Š): Đurić, Nišić (od 72. Đurić), Limić, Majić, Marčeta, Blagojević, Sjenčić (od 90. Vakić), Jaćimović (od 46. Bijelić), Marinović, Mićić, Maksimović.