Fudbaleri banjalučkog Borca u Mrkonjić Gradu pobjedili su u prijateljskoj utakmici Slobodu 2:0. Bila je to dobra fudbalska predstava, u kojoj su Mrkonjićani bili ravnopravan protivnik na terenu. Šta više u prvom poluvremenu napadači Slobode nisu realizovali četiri izgledne prilike. S druge strane gosti iz Banjaluke, nakon greške domaće odbranu u 44. minutu dolaze u vodstvo od 1:0. Strijelac je bio Dejan Meleg.

U drugom poluvremenu trener Slobode Igor Mirković na teren je izveo kombinovani sastav sa pet kadeta. I trener gostiju Nemanja Miljanović, izmješao je karte i u špic napada uveo Jovu Lukića. U igri se nije osjetila neka razlika, jer su obje  ekipe igrale napadački. Domaćini su pokušali da poravnaju rezultat, ali su i fudbaleri Borca opasno prijetili. Tako je u 84. minutu neko od fudbalera Slobode u fazi napada izgubio loptu. Uslijedio je brz napad gostiju i dubinska lopta za Lukića koji je savladao Filipa Ratkovića.

Iako se radilo o prijateljskoj utakmici, vise od 500 gledalaca moglo je da uživa u dobroj fudbalskoj predstavi. Domaći fudbaleri su dobro parirali. Ohrabruje činjenica da se u igri Borca osjetila svježina i lepršavost i sigurno je da su dobro iskoristili petodneve pripreme na Balkani i u Mrkonjić Gradu.

Ipak, sjenu na ovaj meč bacila je povreda kapitena i stopera Slobode Emilka Jankovića. Njemu je u jednom duelu iskočio zglob na nozi. Tek nakon ljekarskog pregleda i rengerskog snimka biće jasno o kakvoj se težini povrede radi. Ali je sigurno da za meč sa Čelincem neće biti u sastavu.

Fudbaleri i stručni stab Borca oduševljeni su uslovima i gostoprimstvom u Mrkonjić Gradu. Oni se u ponedjeljak, nakon treninga na Balkani vraćaju za Banjaluku. U srijedu ih očekuje utakmica u Kupu Republike Srpske u Tesliću s Proleterom. A potom gostovanje Slobodi u Tuzli, a potom meč sa Širokim u Banjaluci. Sa osvojena četiri boda iz dvije prvenstvene utakmice u taboru Borca bili bi prezadovoljni. U domaćem sastavu očekuju pobjedu u srijedu u prvenstvenom meču sa Čelincem. Mada su svi na “Lukama” svjesni da lako neće obezbijediti pobjedu, jer Čelinac ima dobru ekipu.

Tekst i foto:Slobodan Dakić