Fudbaleri Borca u prvoj utakmici na “Arena Winter Kupu 2018” savladali su hrvatskog drugoligaša Hrvatski dragovoljac (1:0). Tokom svih 90 minuta banjalučani su bili bolji rivali od izabranika trenera Igora Pamića, a pobjednosni pogodak postigao je novajlija Dejan Glišić u 83. Minute I to udarcem glavom naon centaršuta Pašagića.

Treba istaći još tri velike prilike Borca koje nisu iskoristili Mahović, Dujaković i Karić, a poništen je i jedan pogodak Stefanu Dujakoviću nakon dvojbene odluke oko nedozvoljene pozicije.

-Zadovoljan sam prikazanim. Ovo nam je prva utakmica, dobar rival, ali vidjeli smo veliku želju za dokazivanjem kod svih igrača, I to je ono što me najviše raduje. Tokom svih 90 minuta igre bili smo na visokom nivou, ali posebno izdvajam drugo poluvrijeme, koje bi trebalo biti putokaz kako igrati – raportirao je iz Medulina Igor Janković, trener FK Borac.

Treba naglasati da je za seniorski tim Borca debitovao 16-ogodišnji Vladimir Arsić, koji igra za kadetski tim banjalučana.

U  drugom kolu banjalučani će podjeliti megdan sa Slaven Belupom, a on je na programu 24. januara u 15 časova, dok će treći susret u grupi igrati sa Inter Zaprešićem u subotu, 27. januara sa početkom u 15 časova. Mečevi za plasman igraju se 30. i 31. januara.

BORAC – HRVATSKI DRAGOVOLJAC 1:0 (1:0)

Strijelac: 1:0 Glišić (83). Stadion: Igralište u Medulinu broj 5. Gledalaca: 100. Sudija: Kastav Jelenčić. Pomoćnici: Lujko Bučar i Tomislav Mioković. Delegat: Antun Mijandrušić (svi iz Pule).

Borac: Savatović, Kunić, Radulović, Maksimović, Karić, Mahović, Čudić, Zekanović, Janičić, Grahovac, Bunić. Još su igrali: Vukliš, Glišić, Ojdanić, Pašagić, Dujaković, Majkić, Arsić, Burazor, Zarić, Kondić, Veselinović.

Hrvatski dragovoljac: Gudelj, Šoša, Puljić, Pilipović, Jajčinović, Bilić, Čavar, Topuzović, Handžek, Čavić, Pejić. Još su igrali: Šoičić, Šostek, Čoi, Filipović, Majstorović, Koletić, Androšević, Đurić, Žoinjak, Burić.