Fudbaleri Borca iz Šamca pobjednici su Kupa Fudbalskog saveza opštine Šamac za ovu godinu. Oni su na Gradskom stadionu u Šamcu, u finalnom meču, savladali Crvenu zvijezdu iz Obudovca sa 4:1.

Gosti su stigli do vođstva već u 5. minutu, kada je Siniša Pivašević realizovao penal. Šamčani ipak do poluvremena stižu do izjednačenja i to nakon autogola Ilinčića u 32. minutu.

Kapiten Borca, Aleksandar Ćosović dobio je crveni karton u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena, pa se očekivalo da gosti imaju prednost. Međutim, Zurapović u 51. minutu, dovodi Borac do prednosti, da bi u finišu susreta bilo riješeno pitanje pobjednika kupa.

BORAC – CRVENA ZVIJEZDA 4:1 (1:1)

Strijelci: 0:1 Si. Pivašević (5, penal), 1:1 Ilinčić (32, autogol), 2:1 Zurapović (51), 3:1 Marčeta (86), 4:1 Ilić (90+2).

Stadion: “Gradski” u Šamcu, gledalaca: 200, sudija: Stojan Blagojević, pomoćnici: Dejan Nikolić i Nemanja Dervenić (svi iz Šamca), delegat: Predrag Pajić (S. Slatina). Žuti kartoni: Đurić, Bijelić, Ćosović (Borac), Tešić (C. zvijezda). Crveni karton: Aleksandar Ćosović (Borac, 45+2).

BORAC: Đurić, Stanković, Stokić, Ilić, Marčeta, Ćosović, Perić (od 69. Dujmušić), Nišić (od 46. Zurapović), Perić, Majić, Bijelić. Trener: Mitar Lukić.

CRVENA ZVIJEZDA: Tešić, Perkanović (od 54. St. Pivašević), Jelisić, Ignjatović, Kojić (od 67. Jevremović), Doveden, Josipović, Si. Pivašević, Ilinčić, Šarić, Savić (od 84. Radić). Trener: Joco Radić.