Banjalučani su petardom revanširali se Slobodi iz Mrkonjić Grada za jedini poraz u sezoni!

Učenik je nadmašio učitelja, barem ovaj put jer a klupi Borca sjedi Vule Trivunović, dok je sa druge strane mrkonjićane predvodio Dragan Vukša.

Fudbaleri Borca sigurnim koracima su nastavili put ka osvajanju jesenje titule u Prvoj ligi Republike Srpske pošto su  na Gradskom stadionu, u okviru 14. kola, savladali mrkonjićku Slobodu rezultatom 5:0. Dvostruki strijelci  bili su Miloš Kukić i Slađan Antić, dok je jednom golmana gostiju Darijana Matovića savladao Siniša Radoja.
Borac je do prednosti stigao u 27. minutu nakon što je sa bijele tačke bio precizan Radoja, dok je u posljednjim sekundama prvog dijela prednost udvostručio Antić. Isti igrač je pogodio za 3:0 u 67. minutu nakon greške gostujuće odbrane, u 88. minutu je penal u gol pretvorio Kukić, da bi isti fudbaler samo dva minuta kasnije postavio konačan rezultat.

BORAC (BL) – SLOBODA (MG) 5:0 (2:0)

Strijelci: 1:0 Radoja (27, penal), 2:0 Antić (45), 3:0 Antić (67), 4:0 Kukić (88, penal), 5:0 Kukić (90). Stadion: Gradski. Gledalaca: 800. Sudija: Aleksandar Njegomirović (Prnjavor). Pomoćnici: Aleksandar Smiljanić (Laktaši) i Velibor Ratković (Gradiška). Delegat: Dragan Simić (Šamac). Žuti kartoni: Vejnović, Dujković (Borac), Kovačević, Stjepanović (Sloboda).

Borac (BL): Avdukić, Vejnović, Radoja, Kiso, Erić, Dujković (od 59. Danilović), Raspudić, Antić (od 67. Kukić), Delić (od 77. Guzina), Bečalić, Zekanović.

Sloboda (MG): Matović, Kovačević, Ćulum (od 77. Lazendić), Savić, Topić (od 62. Pantić), Gračanin, Stjepanović, Kukavica, Zarić (od 54. Đukarić), Milosavljević, Mirković.