Košarkaši banjalučkog Borca savladali su, u meču osmog kola Prve lige Republike Srpske, ekipu Bratunca rezultatom 80:70, a do pobjede su došli nakon mnogo bolje igre tokom većeg dijela meča.

Istina, gosti iz Bratunca postigli su prve poene na utakmici, ali ”crveno-plavi” veoma brzo uspostavljaju kontrolu rezultata i već u osmom minutu imaju 14 poena prednosti – 21:7. Ipak, do kraja prve dionice Bratunac uspijeva da smanji zaostatak, da bi u nastavku bili nešto bolji pa su tri minuta prije kraja prvog poluvremena čak i poveli, ali veoma kratko. Banjalučani, nošeni podrškom sa tribina i na krilima raspoloženog Nebojše Nikolića brzo vraćaju prednost i na odmor odlaze sa 40:32 u svoju korist.

U drugom poluvremenu slična slika na parketu ”Borika”, Borac igra odlično i u napadu i u odbrani i u 27. minutu ponovo ima dvocifrenu prednost – 56:46. Pokušali su gosti da u posljednjih deset minuta nadokande zaostatak, u par navrata su čak prišli na nekoliko poena razlike, ali mladi sastav trenera Bojana Božića je izdržao sve napade i definitvno obezbijedio trijumf u 38. minutu kada je oveo sa 78:64. Do kraja Bratunčani su samo uspjeli da donekle ublaže poraz, ali ne i da značajnije ugrože siguran trijumf Borca.

BORAC – BRATUNAC 80:70 (23:15, 17:17, 22:24, 18:14)

BANJALUKA –dvorana: ”Borik”. Gledalaca: 1.000. Sudije: Miloš Vujnić (Aleksandrovac), Miloš Srdić (Banjaluka) i Aleksandar Vuruna (Aleksandrovac). Delegat: Zoran Mejić (Banjaluka). Nesportska lična greška: Samardžija (Borac) u 28. minutu. Pet ličnih grešaka: Stupar (Bratunac) u 40. minutu.

Borac: Dragičević 9 (5-2), Kovačević 2, Raca 6, Nikolić 22 (6-5), Todorovac 2 (4-2), Aničić 14 (6-6), Suvara, Barbarez 8, Ćulum 4, Ristić 2, Vranješ, Samardžija 11 (4-3). Trener: Bojan Božić.

Bratunac: Stupar 12 (4-3), Milošević, Aleksić, Petrović 18 (2-1), Gajić 7 (2-1), Jović 2, Lazić 4, Kovačević 11 (2-1), Alempić 2, Deurić 14 (3-2). Trener: Ognjen Radić.