Posljednju utakmicu, ujedno i derbi četvrtog kola Premijer lige BiH, odigrali su u Banjaluci domaći Borac i ekipa Vogošće, a pobjeda je na kraju pripala izabranicima Bojana Unčanina (22:21) koji su tokom najvećeg dijela utakmcie diktirali tempo i kontrolisali rezultat, ali su u posljednjih par minuta strijepili za konačan ishod.

Prvih desetak minuta proteklo je u izjednačenoj igri, čak je Vogošća i povela sa 5:3, što je ujedno i bilo jedino vođstvo gostiju, a onda su ”crveno-plavi” preuzeli igru u svoje ruke, veoma brzo preokrenuli rezultat u svoju korist i do kraja poluvremena došli i do četiri gola prednosti – 14:10.

I u nastavku je Borac čvrsto diktirao tempo i sve do 50. minuta održavao četiri gola prednosti (21:17), a onda su, što svojim greškama, što greškama sudijskog dvojca iz Ljubuškog, a nešto i mnogo boljom igrom Vogošće, doveli u pitanje konačan trijumf. U posljednji minut ušlo se sa vođstvom Borca od 22:21, Banjalučani su mogli sve da riješe petnaestak sekundi prije kraja, ali je Armin Marić pogodio stativu, pa je za goste ostalo tek nešto više od deset sekundi da pokušaju da osvoje bod. Nisu u tome uspjeli najviše zahvaljujući sjajnoj intervenciji Bojana Ljubišića koji je uspio da zaustavi šut Zlatana Krese, i to na svega par centimetara ispred gol-linije.

Čestitam ekipi Vogošće na dobroj, fer i sportskoj igri, a na kraju smo mi imali više sreće jer je ta lopta, nakon odbrane Bojana Ljubišića, ostala na liniji. Mislim, ipak, da smo zasluženo trijumfovali jer smo tokom utakmice u više navrata imali po četiri gola razlike, a da Vogošća na golu nije imala sjajnog Mirzu Haseljića, mislim da bi otišli i na šest ili sedam golova prednosti, što bi donijelo drugačiji rasplet. Na žalost, mi smo u posljednjih desetak minuta uspjeli da postignemo samo jedan pogodak, bilo je očigledno da nam je koncentracija pala, što je posljedica desetodnevne pauze. U svemu, najvažnija je pobjeda – naglasio je nakon meča trener Borca, Bojan Unčanin.

Najefikasniji u ekipi Borca bio je iskusni Dejan Unčanin, sa sedam postignutih pogodaka, Igor Daničić se četiri puta upisao u listu strijelaca, dok je na golu briljirao Bojan Ljubišić sa 19 uspješnih odbrana i tri zaustavljena sedmerca, ali i dvije asistencije.

Kod gostiju iz Vogošće Boris Bosić postigao je šest pogodaka, a izvanredan je bio i Mirza Haseljić sa 18 odbrana i 1 sedmercom.

BORAC – VOGOŠĆA 22:21 (14:11)

Dvorana: ”Borik”. Gledalaca: 700. Sudije: Ivan Džolić i Ivan Šarac (Ljubuški). Delegat: Zoran Šarić (Ljubija). Sedmerci: Borac 5 (3), Vogošća 5 (2). Isključenja: Borac 6 minuta, Vogošća 2 minuta.

Borac: Beširević, Stošljević, Đurđević 2, Hercegovac, Daničić 4, Mijatović 1, Ljubišić (19 odbrana, 3 sedmerca), Bubić, Subotić, Nježić, Jovanović 3, Marić 3, Ćelić 2, Šešić, Ćeranić, D. Unčanin 7 (3). Trener: Bojan Unčanin.Vogošća: Hadžić (1 odbranjen sedmerac), Geko 4, Kadrić, Kreso 3 (1), Rujanac, Korjenić 1, Haseljić (18 odbrana, 1 sedmerac), Pekić 2, Delalić, Karamehmedović, Osmanhodžić 4, Bosić 6 (1), Čorbo 1, Smailbegović, Stojanović. Trener: Senad Skopljak.