Krajiški derbi opravdao je očekivanja! Po teškom i blatnjavom terenu, na kraju 2:2, a Borac je došao do boda u sudojskoj nadoknadi preko Begića koji je pogodio nekoliko sekundi prije posljednjeg sudijskog zvižduka.

Rudar Prijedoru ostaje žal, jer i šestu utakmicu tokom sezone, nisu uspjelo dobiti i privesti kraju, pokleknuvši u finišu, a bili su tako blizu tri boda. Ipak, i dalje ostaju u igri za opstankom, i ako budu ovako igrali, ništa nije nemoguće do kraja sezone.

I pored lošeg vremena imao je Borac veliku podršku svojih najvernijih navijača, koji su u Prijedor stigli u velikom broju.

U 6. minutu velika prilika za Rudar. Poslije prodora Amoe, uslijedio centaršut, Pavlović je kratko otklonio opasnost, a Jakupović sa nekoliko metara promašuje prazan gol.

U 15. minutu zaprijetio je i Borac. Udarac Melega sa 7-8 metara, ali Ščekić brani i odbija loptu u korner.

Ono što nije uspio na početku utamice jeste Jakupović u 23. minutu. Pokušaj Mandića, Pavlović ponovo nesigurno izbija, a omaleni napadač “zeleno-crnih” nalazi se na pravom mjestu i rudari vode 1:0. Banjalučani se nisu ni snašli, a na semaforu je već bilo 2:0! Mandić je odlično primio loptu, okrenuo se i pogodio uz pomoć stative za svoj osmi pogodak u sezoni!

Borac se vraća u utakmicu u 40. minutu. Subić je odlično prošao, centrirao povratnu, a Meleg u naletu sa 5-6 metara zakucava loptu iza leđa Šćekića za 2:1.

U 61. minutu sjajna intervencija Šćekića! Toni Jović je šutiro sa pet metara, i kada su vidjeli već svi loptu u golu, čuvar mreže prijedorčana fantastičnom odbranom spriječava izjednačenje Borca. Dva minuta kasnije Vojnović je raspalio, ali Šćekić ponovo paradom zaustavlja loptu.

Rudar je uzvratio u 76. minutu, ali pokušaj Kulenovića iz dobre pozicije odlazi tik iznad prečke.

RUDAR PRIJEDOR – BORAC 2:2 (2:1)

Strijelci: 1:0 Jakupović (23), 2:0 Mandić (27), 2:1 Meleg (40), 2:2 Begić (90+3) Stadion: Gradski. Gledalaca: 1.500. Sudija: Elvis Mujić (Banovići). Pomoćnici: Damir Lazić (Brčko) i Aleksandar Smiljanić (Laktaši). Delegat: Mario Đuran (Modriča). Kontrolor: Niko Lacić (Orašje). Žuti kartoni: Mandić, Marmat, Hodžić, Radulović (Rudar Prijedor), Cucin, Ajaz (Borac).

Rudar Prijedor: Šćekić, Asani, Sadiku, Burazor, Mandić (od 46. Kulenović), Danilović, Hodžić, Marić, Amoa, Jakupović (od 74. Knežević), Marmat (od 57. Santos).

Borac: Pavlović, Vojnović, Milojević (od 46. Bošnjak), Kujundžić (od 30. Subić), Begić, Mols, Cucin, Meleg, Ajaz, Lukić, Jović (od 71. Čavić).