Svakako da dva duela privlače najveću pažnju u 22. kolu Prve lige Republike Srpske, a to su oni u Derventi i u Novom Gradu.

Tektilac i Krupa su neporažene ekipe ovog proljeća, lider stiže u Derventu i nema sumnje da će to biti praznik fudbala. Pravdu će dijeliti arbitar iz Bileće Stefan Bokić, a pomagaće mu Trebinjac StrahinjaVuković i Nemanja Vujadin iz Istočnog Sarajeva.

Sloboda pokušava održati korak za Krupom, a nova prepreka prvoligašu sa “Mlakvi” biće Kozara, koja je tokom sedmice i pored poraza pružila jak otpor lideru. Glavni sudija meča biće Marko Maksimović iz Modriče, a pomagaće mu Aleksandar Milaković iz Banjaluke, te Branimir Đermanović iz Čelinca.

Parovi 22. kola:

Petak, 18.00 časova

Sutjeska – Borac (KD), sudije: Mario Jelić, Tomislav Gračanin i Dejan Stjepanović (svi iz Banjaluke), delegat: Natko Sudžuka (Istočno Sarajevo), kontrolor: Goran Muharemović (Istočno Sarajevo).

Subota, 15.30 časova

Drina (Z) – Podrinje, sudije: Nemanja Šestić (Banjaluka), Željko Čelica (Kozarska Dubica) i Bojan Eremić (Prijedor), delegat: Veljko Radovanović (Banjaluka), kontrolor: Dario Tepavčević (Laktaši).

Ljubić – Željezničar Sport team, sudije: Marko Taborin (Zvornik), Mladen Stupar i Goran Ilinčić (oba iz Prijedora), delegat: Saša Grekulović (Brčko), kontrolor: Željko Marić (Doboj).

Sloga (D) – Alfa Modriča, sudije: Stefan Maletić (Bijeljina), Milan Dujaković i Gojko Crnobrnja (oba iz Banjaluke), delegat: Dejan Zdjelar (Omarska), kontrolor: Duško Joškić (Prijedor).

Zvijezda 09 – Slavija, sudije: Dragan Todić, Dejan Lazić (oba iz Doboja) i Bojan Maksimović (Modriča), delegat: Bojan Milanković (Kozarska Dubica), kontrolor: Duško Pekija (Prijedor).

Sloboda (NG) – Kozara, sudije: Marko Maksimović (Modriča), Aleksandar Milaković (Banjaluka) i Branimir Đermanović (Čelinca), delegat: Radenko Borić (Milići), kontrolor: Dragan Bojanić (Bijeljina).

Tekstilac – Krupa, sudije: Stefan Bokić (Bileća), Strahinja Vuković (Trebinje) i Nemanja Vujadin (Istočno Sarajevo), delegat: Danijel Mišeljić (Nevesinje), kontrolor: Branko Šipka (Prijedor).

Nedjelja, 15.30

Omarska – Budućnost, sudije: Bojan Mitrović, Njegoslav Bošković i Radmilo Vuković (svi iz Bijeljine), delegat: Ilija Smiljanić (Nova Topola), kontrolor: Dejan Radiša (Banjaluka).


1Krupa (-1)2117225310+4352
2Sloboda (NG)211542379+2849
3Zvijezda 092114344514+3145
4Sloga Doboj2114344010+3045
5Sutjeska2111463723+1437
6Drina (Z)2110382426-233
7Tekstilac219482019+131
8Omarska219392525030
9Željezničar ST218493431+328
10Slavija2174102531-625
11Kozara Gradiška2165102326-323
12Ljubić2171133141-1022
13Alfa Modriča2154122041-2119
14Borac (KD)2153131235-2318
15Podrinje Janja2142151344-3114
16Budućnost212118963-547