Fudbaleri šamačkog Borca nastavljaju potjeru za Jedinstvom na drugoligaškom Zapadu, pošto su u okviru 14. kola slavili na gostovanju u Petrovu, savladavši “fenjeraša” Ozrena sa 4:1. Ipak, nije bilo sve baš tako lako kako rezultat pokazuje, jer je Ozren igrao dobro dok je imao snage, a utakmica je prelomljena u nastavku susreta kada su gosti iz Posavine u razmaku od samo tri minuta postigli tri pogotka!

Već u trećem minutu slavlje na “Lužanjaku”! Petrović je iz slobodnjaka sa 20 metara prebacio živi zid, i matirao Lakića za 1:0.

Borac se tražio gotovo cijelo poluvrijeme, a onda u 42. minutu na nepropisan način zaustavljen je Ćosović, arbitar Ajder pokazuje na bijelu tačku, a Isanović je siguran za 1:1, rezultat s kojim se otišlo na odmor.

A, onda ključni period između 72. i 75. minuta meča. Prvo je sjajni Isanović primio loptu na 35 metara od gola domaćina, predriblao tri igrača u trku, ušao u 16 metara, šutirao po zemlji i pogodio lijevi ugao Ćukovićevog gola za 1:2.

Dva mina kasnije gotovo identičan pogodak, Isanović ponovo pravi dar mar, ali ovaj put špicem pogađa za 1:3.

Ozren gubi loptu na centru, a Zurapović je primjetiuo da Ćuković stoji daleko od gola, i majstorski ga je lobovao za 1:4! Bio je to pravi mali blic-krig šamčana na Ozrenu za 33. bod Borca.

OZREN – BORAC (Š) 1:4 (1:1)

Strijelci: 1:0 Petrović (3), 1:1 Isanović (42, penal), 1:2 Isanović (72), 1:3 Isanović (74), 1:4 Zurapović (75). Stadion: “Lužanjak”. Gledalaca: 100. Sudija: Vanja Ajder. Pomoćnici: Nikola Tadić i Dejan Stjepanović (svi iz Banjaluke). Delegat: Vlado Marković (Doboj). Kontrolor: Nikola Crnadak (Laktaši). Žuti kartoni: Ćuković, Katanić, Petrović (Ozren), Pivašević, Ćosović, Dujmušić (Borac).

Ozren: Ćuković, Petrović, Stefanović, Majstorović, Nikolić (od 76. Cvijanović), Rakanić, Katanić, Ob. Mišanović, Nikić, Hodžić, Oz. Mišanović (od 65. Ahmić).

Borac (Š): Lakić, Ignjatović (od 77. Pavlović), D. Ilić, Dujmušić (od 65. Maslić), M. Ilić, Pivašević (od 54. Zurapović), Ćosović, Delić, Bijelić, N. Ilić, Isanović.