Četa s “Predgrađa” upisala je još jedan vrijedan trijumf peti ove sezone, savladavši na kraju ubjedljivo Tekstilac sa 4:1. Ovim trijumfom izabranici trenera Zorana Ćurguza popeli su se na 4. poziciju, ali možda još važnije prekinuli su niz od dva poraza, i svoje ambicije prema Ligi šest ponovo doveli u realne okvire.

Bilo je sve potaman Želji, čak i prvo poluvrijeme bez golova, jer u tom periodu stvorene su tri “mrtve” prilike, ali nije bilo prave realizacije, pa se na odmor otišlo sa početnim rezultatom.

U nastavku se ukazao Adonis Bilal. Ovaj visoki 18-ogodišjak razornog udarca još jednom je potvrdio da se radi o zaista velikom talentu, jer ispaljivati bombe sa 25 metara koje završavaju u mreži, nije posao za svakoga, a Bilal to odlično radi. Tekstilac se kratko vratio u igru preko Duspare, ali Željo je vrlo brzo uspostavio pas igru i ponovo preko Bilala, a potom Kuzmanovića i Bosančića napunio mrežu Pećića. Vrijedan trijumf pred dvije veoma zahtjevne utakmice, gostovanje u Semberiji kod Sloge, te domaći okršaj sa Podrinjem.

ŽELJEZNIČAR SPORT TEAM – TEKSTILAC 4:1 (0:0)

Strijelci: 1:0 Bilal (57), 1:1 Duspara (65), 2:1 Bilal (72), 3:1 Kuzmanović (75), 4:1 Bosančić (86). Stadion: “Predgrađe”. Gledalaca: 100. Sudija: Velibor Gigović (Gradiška). Pomoćnici: Goran Dukić i Danijel Vidović (oba iz Srpca). Delegat: Milenko Đurić (Modriča). Kontrolor: Dejan Dabić (Vlasenica). Žuti kartoni: Babić, Šaula, Kuprešak, Marković, Bosančić, Čolić (Željezničar Sport team), Đekić (Tekstilac).

Željezničar Sport tem: Avdukić, Čolić, Šaula, Kuprešak, Babić, Kulenović (od 79. Knežević), Bosančić, Marković (od 84. Ružičić), Bilal, Kuzmanović, Malić (od 67. Krunić).

Tekstilac: Pećić, Marić, Jolović (od 76. Ćorić), Kovač, Đuričić, Maksimović, Perić, Duspara, Ćorić, Komlenović (od 45. Đekić), Kukić (od 58. Simić).