Fudbaleri Borca porazom su započeli pripreme u Antaliji od ruskog prvoligaša Baltika (0:2). Trener Vinko Marinović koristio je dvije ekipe (po jedno poluvrijeme), a poraz je stigao u nastavku meča. Strijelci za rusku ekipu bili su Enrikes u 53. minutu, te Lazarev nekoliko minuta prije kraja susreta. Treba reći da je Borac propustio nekoliko izglednih prilika, ali i s druge strane Baltika je mogla još do kojeg pogotka.

Do kraja priprema u Turskoj (6. februara), Borac očekuje pet provjera. Za četiri dana (29. januara) rival će biti Pjunik iz Jermenije. Banjalučani će 2. februara igrati protiv austrijskog Tirola dok je za dan kasnije zakazan duel protiv Dinama iz Mahačkale člana Prve lige Rusije. Petog februara na teren će dvije ekipe. Jedna u kojoj će biti mlađi igrači i oni sa manjom minutažom će nastupiti protiv Podbeskidie, člana druge lige Poljske, dok će prvi tim na megdan bugarskom prvoligašu Krumovgradu.

Borac (BL): Milošević, Kvržić, Ćelić, Šušić, Erera, Grahovac, Terzić, Blagaić, Čavić, Vuković, Lukić. Trener: Vinko Marinović. u Drugom poluvremenu su igrali: Milošević, Jurilj, Pejović, Jokić, Subić, Fićović, Nišić, Kulašin, Vranješ, Hrelja, Makarić.

Baltika: Džanajev, Žirov, Kuzmin, Guzina, Bistrovič, Prjahin, Isik, Gasama, Andrade, Kovalev, Arbuzov. Trener: Sergej Ignjaševič.