Laktaši su na svom terenu očekivano savladali Goricu iz Šipova u okviru 22. kola Druge lige (2:0). Sve bitnije u prvom poluvremenu odigralo se pred sam kraj. Domaći su do vođstva došli u 37. minutu. Prvo je Zelenika dobro izveo slobodan udarac, bivši golman Laktaša Radovan Ilić je loptu na kratko odbio do Babića, koji sigurnim udarcem po zemlji poentira za 1:0. Minut kasnije Zelenika je u čistoj situaciji da riješi pitanje pobjednika. Gosti su jedinu šansu imali u 31. minutu. Šutirao je Sakan iz slobodnog udarca sa nekih 20-ak metara i umalo pogodio. Tek što je krenulo drugo poluvrijeme, u 50. minuti, Babić sam izlazi na Ilića, međutim njegov udarac završava za malo pored gola. Sve dileme bile su otklonjene u 84. minutu. Amidžić je proigrao Babića, koji postiže svoj 16. pogodak ove sezone.

LAKTAŠI – GORICA 2:0 (1:0)

Strijelac: 1:0 Babić (37), 2:0 Babić (84). Stadion: Gradski. Gledalaca: 400. Sudija: Bojan Džepina. Pomoćnici: Nemanja Petrović (oba iz Prijedora) i Dragan Railić (Novi Grad). Delegat: Ljubiša Ćelić (Doboj). Kontrolor: Brane Jekić (Doboj). Žuti kartoni: Žuti kartoni: Banjac (Laktaši), Husić (Gorica).

Laktaši: Vuković, Perić (od 86. Stojičić), Milić, Banjac, Šavija, Radetić (od 67. Amidžić), Milojević (od 67. Trivan), Ostojić, Zelenika (od 80. Stamenković), Petković, Babić (od 86. Jović). Trener: Miljan Bajić.

Gorica: Ilić, Peno, Halaba, Perak (od 86. Grahovac), Sakan, Sivonjić, Husić, T. Lacić (od 86. Mešić), Pastir, K. Lacić (od 46. Hajder), Bogosavljević (od 77. Šobić). Trener: Duško Sakan.