Nakon dosta teških 90 minuta Laktaška laka konjica zauzela je Radolinku! Na kraju 90 minuta borbe Proleter – Laktaši 0:1.

Bolje su meč otvorili gosti. U 5. minuti zicer Zelenike brani Matović. Isti igrač pokušava ponovo u 30. minuti, ali je Matović i ovaj put na visini zadatka. Ipak u prvom poluvremenu najbliži golu bio je domaćin. Poslije jednog prekida u 35. minuti golman Vuković i doza sportske sreće čuvaju lidera tabele.

U drugo poluvrijeme Laktaši su ušli dosta ofanzivnije, a promjene koje je trener Bajić napravio unijele su dodatnu svježinu u ekipu. Proleter opasno prijeti u 62. minutu. Golman Vuković još jednom pokazuje klasu i u dva navrata skida čiste situacije. Laktaši dolaze u vođstvo u 74. minutu. Babić se upisao u strijelce poslije dodavanja Milojevića, kojem je prethodila dobra akcija Milića i Stamenkovića. Mogli su “plavi” povećati prednost tri minute kasnije. Poslije centaršuta Petkovića stativu je prvo pogodio Stamenković, a nedugo zatim i Babić. Bilo je to sve za ovu vrlo fer i korektnu utakmicu. Laktaši s novim bodovima na korak bliže tituli, s tim da ne bi bilo nezasluženo i da je Proleter “otkinuo” bod.

PROLETER – LAKTAŠI 0:1 (0:0)

Strijelac: 0:1 Babić (74). Stadion: Radolinka. Gledalaca: 250. Sudija: Nemanja Davidović. Pomoćnici: Nemanja Pilipović (oba iz Prijedora) i Rajko Todorović (Čelinac). Delegat: Stevo Stupar (Doboj). Kontrolor: Vedran Simić (Doboj). Žuti kartoni: Pavlović, Markuljević, Lale, Kuzmanović (Proleter), Milojević, Šavija (Laktaši).

PROLETER: Matović, Nikolić, Janković, Kuzmanović, Simunović, Pavlović B (od 78. Petrović), Popović, Lale, Pavlović N. (od 78. Vidić), Markuljević, Kopanja. Trener: Dalibor Ignjić.

LAKTAŠI: Vuković, Jović (od 66. Stamenković), Šavija, Ostojić, Milić, Petković, Amidžić (od 46. Radetić), Arežina (od 46. Arežina), Babić, Milojević (od 75. Stojičić), Zelenika (od 66. Perić). Trener: Miljan Bajić.