U posljednjoj utakmici 26. kola Prve lige Republike Srpske, na “Predgrađu” u Banjaluci, Alfa Modriča okrenula je zaostata protiv Željezničar Sport team (1:2) i osvojila tri veoma važna boda u borbi za opstankom!

Čudna utakmic, jer do kraja prvog poluvremena pored vodstva pogoto Petrovića, domaćin je pogodio dva puta okvir gola i imao još 4-5 zicera, ali nije pronašao put da lopta završi u mreži.

U nastavku gosti iz dva kontranapada preko Simića i Božića dolaze do preokreta, a onda je Željo opet pogađao ali okvir gola!

Na kraju, bodovi putuju za Modriču, možda i opstanka vrijedni, jer malo ko se nadao da će četa Mitra Lukića slaviti u Banjaluci…..

ŽELJEZNIČAR SPORT TEAM – ALFA MODRIČA 1:2 (1:0)

Strijelci: 1:0 Petrović (28), 1:1 Simić (52), 1:2 Božić (69). Stadion: “Predgrađe”. Gledalaca: 100. Sudija: Dragan Kesić (Gradiška). Pomoćnici: Bojan Eremić i Goran Ilinčić (oba iz Prijedora). Delegat: Milorad Pisić (Zvornik). Kontrolor: Stevo Perić (Bijeljina). Žuti kartoni: Sladojević, Jović, Baštić (Željezniča ST), Stojanović (Alfa Modriča). Crveni karton: Nikola Jovandić (Željezničar Sport team).

Željezničar Sport team: Stupar, Sladojević, Savanović (od 74. Ćebić), Samardžija (od 53. Jević), Baštić, Jovandić, Ružičić, Đogić, Kalabić, Petrović, Blanuša.

Alfa Modriča: Ćuruvija, Pljevaljčić, Radić (od 50. Simić), Ivetić, Stojanović, Šoškić, Božić, Filipović, Hara, Guskić, Cvijanović.