Sloga je lakše nego što se očekivalo savladala Slaviju (3:1) u poslednjoj utakmici 7. kola šampionata Prve lige RS. Mitar Lukić potpuno je nadmudrio svog kolegu Branislava Berjana, pa su bodovi i više nego zasluženo ostali na “Lukama”.

Sloga je u vodstvo došla u 29. minutu iz kaznenog udarca, nakon prekršaja nad Borislavom Lukićem, a prednost domaćinu sigurnim udarcem donosi Mahmutović. Isti igrač je povisio vodstvo Sloge u 51. minutu, kada je rutinski savladao Kuburu, a samo tri minuta kasnije Jupić je glavom nagovijestio katastrofu “sokolova”. Ipak dok kraja susreta domaćin spušta gas sa papučice, a gosti u finišu meča iz kaznenog udarca dolaze do počasnog pogotka preko Radosavljevića.

Sloga je ovim trijumfom pretekla Slaviju, i ima devet bodova  i trenutno se nalazi na 9. poziciji.

SLOGA – SLAVIJA 3:1 (1:0)

Strijelci: 1:0 Mahmutović (29, penal), 2:0 Mahmutović (48), 3:0 Jupić (51), 3:1 Radosavljević (90, penal). Stadion: “Luke”. Gledalaca: 300. Sudija: Danijel Pajić (Bijeljina). Pomoćnici: Željko Dragojević i Siniša Ivančević (oba iz Banjaluke). Delegat:  Miloš Brkić (Laktaši). Žuti kartoni: B. Lukić, Todić (Sloga) Salković, Lalović, Stojanović (Slavija).

Sloga: Milkanović, Janković (od 80. Todić), Mahutović, Hadžikadunić, B. Lukić (od 67. Bećarević), Blagojević, Gavrić (od 76. Zelenković), Jupić, Čebić, G. Lukić, Radovanović.

Slavija: Kubura, Lalović, Radosavljević, Đorđević, G. Marković, Salković (od 46. Stojanović), Bjeloš (od 67.  Salčin) , Konjhodžić,  Deretić, Petrić, Bošković (od 57. Hasković) .