Novi premijerligaš Zvijezda 09 niz Etno Sela Stanišići odigrala je i prvu prijateljsku utakmicu okom priprema protiv ekipe Proletera iz Novog Sada, inače novog člana Prve lige Srbije, a rezultat je na kraju glasio 1:1.

Zvijezda je u prvom poluvremenu bila bolji rival, tako da je u 40. minuti povela rezultatom 1:0, golom Tripkovića.

U drugom poluvremu ekipa Proletera bila je dominantnija, što je iskoristio Radonjić u 60. minuti, izjednačio i postavio konačan rezultat utakmice 1:1.

Zvijezda 09 je u prvom poluvremenu igrala u sastavu: Lakić, Babić, Skahić, Zlatković, Filipović, Vojinović, Krajišnik, Tripković, Mahmutović, Omanović, Husić. u drugom poluvremenu su zaigrali: Erić, Guzijan, Zekanović, Tojčić, Veinović, Čulum, Nikoličić, Parmaković, Stanić, Asentić, Huseinbašić.

Naredna pripremna utakmica igra se 30. juna a rival je takođe novi premijerligaš, Tuzla Siti iz Simina Hana.