Ako se po jutru dan poznaje, naredna sezona će biti u znaku Borca, jer su izabranici Mladena Žižovića na priprema au Sloveniji zabilježili su tri sigurne pobjede!

Poslije trijumfa nad Domžalama (3:1) i Aluminijem iz Kidričeva (3:0) pred raspoloženim Banjalučanima oružje je položio i slovački Spartak iz Trnave, koji je savladan sa 1:0. Uz sedam postignutih pogodaka primljen je samo jedan, što navodi na zaključak da bi Borac u narednoj sezoni mogao imati ubojit napad i veoma čvrstu odbranu.

Zbog toga strateg “crveno-plavih” i te kako može biti zadovoljan učinkom u ovim susretima, iako rezultat sasvim sigurno nije bio u prvom planu.

– Zaokružili smo 11 dana priprema u Sloveniji još jednom pobjedom. Možemo biti zadovoljni formom, nemamo puno povrijeđenih igrača. U ovom trećem susretu na pripremama u Sloveniji imali smo odličnog protivnika. Riječ je o ekipi koja je osvojila Kup Slovačke i bila treća u nacionalnom prvenstvu. Mislim da smo većim dijelom utakmice bili dobri, u pojedinim momentima i dominantni, i zasluženo smo došli do još jednog trijumfa – naglasio je Žižović.

– Igrači su dobili dva dana odmora, a od srijede su opet u trenažnom ciklusu. Nemamo još puno vremena do prvih zvaničnih ispita na evropskoj sceni i svaki trening moramo maksimalno dobro iskoristiti – dodao je Žižović.

Prvi zvanični susret u novoj sezoni “crveno-plavi” će imati 10. jula, kada će u prvom susretu prvog kola kvalifikacija za Ligu konferencije na Gradskom stadionu u Banjaluci od 21 čas ugostiti Santa Kolomu iz Andore. Revanš susret zakazan je za 17. jul od 18 časova.

Ukoliko banjalučki tim eliminiše Santa Kolomu, u drugom kolu igraće protiv Polisje iz Žitomira. Ukrajinci bi bili domaćini u prvom susretu 24. jula i to u slovačkim Košicama, dok bi drugi meč bio igran u Banjaluci 31. jula.

Fudbaleri Borca generalnu provjeru pred nastup na evropskoj sceni imaće već u četvrtak, kada će na Gradskom stadionu ugostiti prvoligaša Srbije Voždovac. Duel protiv beogradske ekipe biće igran od 21.00 čas.

Dan kasnije, u petak predviđna je promocija tima za sezonu 2025-26, a ona će se obaviti 4. jula ispod sjeverne tribine svog stadiona od 20.00 časova.

– Borčevci, 4. jula slavimo 99 godina postojanja našeg Velikana iz Platonove. Rođendan proslavljamo u našoj kući, na našem Gradskom stadionu, a očekuje vas promocija tima za sezonu 2025-26 i premijera evropske retrospektive “1740 minuta” – poručeno je iz Borca.