Fudbaleri Borca savladali su Drinu iz Zvornika 1:0 u meču 20. kola Prve lige Republike Srpske. Ovom pobjedom izabranici Darka Vojvodića otišli su na plus osam u odnosu na drugoplasiranu Slogu iz Gornjeg Crnjeleva, koja je poražena od Tekstilca u Derventi 1:0.

Jedini gol postigao je Miloš Žeravica u 59. minutu odličnim udarcem sa 17 metara.

Prvo poluvrijeme proteklo je u terenskoj inicijativi “crveno – plavih” koji su imali tri solidne prilike.

Vranješ je u 14. minutu dobro šutirao sa 30-ak metara, ali je Bogićević izbacio loptu u korner.

Minut kasnije Dujaković je dobro centrirao sa desne strane a Vranješ šutirao glavom preko gola.

U prvom minutu sudijske nadoknade vremena prvog poluvremena Runić je pokušao glavom, ali je Bogićević bio oprezan.

U drugom dijelu “crveno – plavi” su ušli još ofanzivnije što je rezultiralo situacijom koju je riješio Žeravica već opisanim golom u 59. minutu.

Prije gola Borac je imao nekoliko situacija da dođe do vođstva, ali nije bilo završnice.

U narednom kolu, već u srijedu Borac je gost Sutjeske u Foči.

BORAC (BL) – DRINA (Z) 1:0 (0:0)

Strijelac: 1:0 Žeravica (60). Stadion: Gradski. Gledalaca: 400. Sudija: Aleksandar Njegomirović (Prnjavor). Pomoćnici: Božidar Rustić (Gradiška) i Davor Maksimović (Doboj). Delegat: Nikola Vezmar (Gradiška). Kontrolor: Veljko Salamić (Prijedor). Žuti kartoni: Dujaković, Ziljkić, Bajić, Runić (Borac), Vasić, Bajić, Blagojević (Drina).

Borac (BL): Topolović, Bajić, Ćosić, Milutinović, Dujaković, Žeravica (od 70. Zarić),  Vranješ, Mojović (od 46. Jakupović), Runić, Aničić (od 78. Radulović), Ziljkić.

Drina (Z): Bogićević, Vasiljević, Grahovac (od 76. Milošević), Bajić, Stjepanović (od 58. Spasojević), Mitrović (od 55. Trifković), Blagojević, Stupar, Milivojević, Vasić, Jevtić.