Žeravičko Jedinstvo savladalo je na domaćem terenu ekipu srbačkе Slogе 3:1, u 15. kolu Druge lige, grupe Zapad.

Susret je odigran po veoma teškom i natopljenom terenu, ali su igrači obje ekipe pokazali veoma požrtvovanu i borbenu igru. Kapiten domaćih Ognjen Škorić je već u 2. minuti imao stopostotnu priliku, ali je uspješniji od njega bio golman gostiju Nemanja Smiljanić. Domaći su poveli u 15. minuti, kada je Škorić je ubacio sa lijeve strane, a Miloš Kukić na drugoj stativi ostao sam i matirao Smiljanića.

Predrag Lotinja je u 22. minuti pokazao da će biti veliko pojačanje i sjajnim golom iz slobodnog udarca sa nekih 25 metara, pogodio kraj nemoćnog golmana Stefana Đakušića koji je svojom paradom samo uljepšao ovaj gol.

Aleksandar Jaćimović je pogriješio je na sredini terena u 43. minutu što domaćih koriste i preko Stefana Kršića koji je izašao sam na golmana Smiljanića i rutinski završio akciju za 2:1. U drugom poluvremenu, Jedinstvo je dominiralo, pogodilo dvije stative, imali su nekoliko sjajnih šansi, ali je Smiljanić briljirao na golu srbačkе Slogе. Kukić je prošao po desnoj strani u 53. minuti, ušao u kazneni prostor i šutirao iskosa, ali je golman Smiljanić uz pomoć stative zaustavio njegov pokušaj. Kukić je u 69. minuti izašao sam pred golmana Smiljanića, ali je uputio očajan udarac te je propala dobra šansa za gol. U 80. minutu Nikola Stanišljević je nakon sjajne solo akcije sa vrha šesnaesterca uputio udarac, međutim golman domaćih bio je na visini zadatka i odbranio njegov udarac.

Jedinstvo je u 80. minutu povećalo vodstvo, nakon što je Nemanja Pucarević sjajno prošao po desnoj strani i asistirao Ognjenu Škoriću koji je izašao sam pred Smiljanića te loptu majstorski kroz noge gostujućeg golmana poslao u mrežu.

U 90. minutu Nebojša Stjepanović je napravio solo prodor, odlučio se na šut sa nekih 15-ak metara, a lopta je završila na stativi.

JEDINSTVO – SLOGA (S) 3:1 (2:1)

Strijelci: 1:0 Kukić (15), 1:1 Lotinja (22), 2:1 Kršić (43), 3:1 Škorić (84). Stadion: “SC Drago Kovačević” u Žeravici, igrano bez publike. Sudija: Milan Simić (Krupa na Vrbasu). Pomoćnici: Dejan Smiljić (Banjaluka) i Vladan Todorović (Čelinac). Delegat: Dragan Ćibić (Banjaluka). Kontrolor: Joco Radić (Šamac). Žuti kartoni: Kršić, Đorđić (Jedinstvo), Zukanović, Pantelić (Sloga).

Jedinstvo: Đakušić, Stjepanović, Pucarević, Kršić (od 84. Budimović), Ristić (od 63. Đorđić), Škorić, Kukić (od 89. Bakić), Petrović, Behara, Kondić, Malbašić.

Sloga (S): Smiljanić, Zukanović, Dalić, Rakić (od 63. Stanišljević ), Nježić (od 89. Cvijetić), Lotinja, Jaćimović, Pantelić, Zelenac, Babić, Pralica.