Fudbaleri Jedinstva lakše nego što je bilo ko očekivao savladali su Dubrave (4:0) na premijeri drugoligaškog Zapada.

Izabranici Željka Vranješa bili su za klasu bolji od svog rivala, i tako su najavili visoke domete u sezoni pred nama.

Već u petom minutu poslije jedne odbijene lopte najbolj se snalazi kapiten Ognjen Škorić i posprema loptu u mrežu za 1:0. Igrao se 20. minut kada je Stjepanović “podvalio” loptu Škoriću iz slobodnog udarca, prevario kompletnu odbranu Dubrava, kapiten Jedinstva izlazi jedan na jedan sa Hamzićem i pogađa za 2:0.

U 66. minutu odličnu dubinsku loptu dobija Kovljen koji pogađa za 3:0, a konačan rezultat postavlja nakon kornera Kondić, koji je najviši u skoku i glavom pogađa za konačnih 4:0.

Jedinstvo – Dubrave 4:0 (2:0)

Strijelci: 1:0 Škorić (5), 2:0 Škorić (20), 3:0 Kovljen (66), 4:0 Kondić (81). Stadion: “SC Drago Kovačević”, igrano bez publike. Sudija: Nikola Tadić. Pomoćnici: Milan Simić (oba iz Banjaluke) i Vladan Todorović (Čelinac). Delegat: Bojan Milanković (Kozarska Dubica). Kontrolor: Radenko Kukavica (Novi Grad). Žuti kartoni: Radosavac i Demo (Dubrave).

Jedinstvo: Đakušić, Stjepanović (od 81. Didić), Đorđić (od 77. Husić), Škorić, Dujaković (od 84. Gavrić), Banjac, Bakić (od 84. Ilić), Petrović, Behara, Kondić, Kovljen (od 84. Vuleta).

Dubrave: Hamzić, Gvozden, Hadžialagić, Majdanac (od 23. Kvrgić), Gajić (od 78. Plisnić), Demo (od 73. Dindić), Milaković, Radosavac, Huskić, Kumić, Kisin.