Četa Admira Avdukića ruši prepreku za preprekom! Poslije slavlja u Mrkonjić Gradu, Željezničar Sport team minimalcem je oborio na pleća i velikog favorita iz Etno sela Stanišići (1:0), koji je u Banjaluku doputovao veliki favorit, ali se za Semberiju vraća praznih šaka.

Željo je još jednom potvrdio da je veoma neugodan rival, pogotovo na “Predgrađu”. Trenutak odluke dogodio se u finišu meča, kada je prvo golman gostiju Tarik Abdulahović morao ranije u svlačonicu, zbog crvenog kartona, jer je zaustavio kao posljednji igrač u izglednoj poziciji napadača domaćih. Već u sledećem minutu Đogić matira Kneževića i ispostaviće se da je to krajnji rezultat ovog meča.

U nastavu gosti su pokušavali da dođu do poravnanja, ali brojčano slabiji, nisu mogli probiti bedem pred golom Tamindžije.

Željo je ovim trijumfom došao do 19. boda, dok je Zvijezda 09 ostala na 22.

ŽELJEZNIČAR SPORT TEAM – ZVIJEZDA 09 1:0 (1:0)

Strijelac: Đogić (45+3). Stadion: “Predgrađe”. Gledalaca: 200. Sudija: Dragan Todić. Pomoćnici: Dejan Lazić i Slaviša Gligorić (svi iz Doboja). Delegat: Borislav Grahovac (Kozarska Dubica). Kontrolor: Branko Šipka (Prijedor). Žuti kartoni: Milošević (Zvijezda 09). Crveni karton: Tarik Abdulahović (Zvijezda) u 45. minutu.

Željezničar Sport team: Tamidžija, Savatić, Sladojević (od 46. Ćebić), Blanuša (od 61. Mitrović), Đogić, Šuput, Ivić (od 61. Jagodić), Kralj, Kalabić (od 46. Gajić), Kosta, Jević.

Zvijezda 09: Abdulahović, Janković, Kovačević (od 45. Knežević), Đurić (od 7. Karvaljo Santos), Blažević, Mujagić, Dujković, Milošević, Živanović, Zoćević, Orlandić (od 34. Florentin Andrei).