Uzbudljivo i burno je bilo na regionalnom Centru.

Lider Trebava iako je dva puta vodila u Jakešu, na kraju se morala zadovoljiti “samo” bodom, ali taj kiks prvoplasirane ekipe nije na pravi način iskoristila Rudanka, koja je kod kuće prosula dva boda identičnim rezultatom (2:2) sa Mineralom koji se još jednom pokazao kao veoma nezgodna ekipa.

Trijumf vrijedan tri boda i ravnopravne borbe za opstankom ostvario je Željo u Obudovcu (2:3) u meču u kojem je viđeno i pet pogodaka, ali i čak tri kaznena udarca, od koji jedan nije iskoristio domaćin.

Veliki preokret viđen je u Pridjelu gdje je Zvijezda imala prednost (0:2), ali u roku jednog minuta u nastavku susreta (57-58) domaćin je potpuno preokrenuo rezultat i došao do važna tri boda, koja ga još uvijek drže na poziciji “fenjeraša”, ali sada mnogo bliže ekipama iz opasne zone.

Trijumf vrijedan tri boda ostvario je u gostima Hajduk, koji je minimalcem savladao Naša krila (0:1).

Rezultati 18. kola:

Sloga (J) – Trebava 2:2 (Bikić 2, penal – Simić, J. Đurčić)

Crvena zvijezda – Željezničar 2:3 (Josipović, penal, Šarić – Bešlagić 2, Cvijetić, penal)

Rudanka – Mineral 2:2 (Knežević, Mikerević – N. Pavlović, Čović)

Sloga (DP) – Vučijak 2:1 (M. Savić, M. Kojić – Radić)

OFK Pridjel Donji – Zvijezda 3:2 (Gligorić 2, Alić – Gostić, Alihodžić)

Naša krila – Hajduk 0:1 (Ganilović)

РБ КЛУБ М П Н И ДГ:ПГ ГР БД
1. 17 11 1 5 41:27 14 34
2. 16 9 3 4 40:22 18 30
3. 17 9 2 6 40:24 16 29