Fudbaleri mrkonjićke Slobode u prvoj kontrolnoj utakmici poraženi su u Banjaluci od juniorskog tima Željeznicar Sport team (3:2). Pobjeda Banjalučana je zaslužena, jer su se bolje snašli na terenu i sa dva gola u prvom i jednim u drugom poluvremrnu stigli do pobjede. Gosti iz Mrkonjić Grada bolje su otvorili utakmicu i u petom minutu golom juniora Aleksandra Gavrića poveli 1:0.   Domaci fudbaleri se nisu zbunili i predali, vec su golovima Jankovića i Markovića poravnali i preokrenuli rezultat u svoju korist (2:1).

Do kraja utakmice po jedan gol u mrezi Želje i Slobode. Pogodak za Mrkonjićane postigao je Maksimović. Ekipa Slobode igrala je u kombinovanom sastavu.Šef stručnog staba Darko Maletić, dao je šansu mlađim fudbalerima, kako bi se uvjerio u njihov kvalitet.

Naredni kontrolni meč fudbaleri Slobode planirano je da odigraju 19. februara u Mrkonjić Gradu sa Goricom iz Šipova. Na stručnom štabu i fudbalerima je da vrijedno rade i da se nadoknadi kašnjenje početka priprema zbog snijega koji je bio zatrpao oba terena na “Lukama”.