U poslednjoj utakmici 3. kola Prve lige RS pod svijetlošću reflektora u Banjaluci, Željezničar Sport Team savladao je dobojsku Slogu sa 2:0. Bio je to duel ekipa bez boda do tog trenutka, ali nakon banjalučkih 90 minuta četa s “Predgrađa” probila je led i došla do prve trojke u eliti Srpske!

Prvo poluvrijeme proteklo je u apsolutnoj dominaciji domaćina. Redale su se prilike pred golom Matovića, dva puta prečka, promašaji iz nemogućih situacija. Plela se, plela mreža oko dobojskog hola sve do 32. minuta, kada je sjajnu akciju Želje i asistenciju Bosančića u gol za vodstvo pretvorio Bojan Marković.

U nastavku susreta nešto opreznija igra oba tima, iako Željo i dalje napada u talasima, ali bez konkretne završnice.

U 69. minutu Krunić je prošao po desnoj strani, centrirao, Pribjegović šutira sa 7-8 metara, Matović brani. Minut kasnije iz još bolje prilike šutira Krunić, golman Sloge ponovo na mjestu, a odmah u nastavku akcije Marković pokušava, ali Matović još jednom spašava svoju ekipu.

Svoju nadmoć domaćin je krunisao u 76. minutu. Marković je povukao loptu, nesebično uposlio Kuzmanovića koji šutira, lopta se odbija do Bosančića,a ovaj udaracem sa vrha šesnaesterca pogađa mrežu za 2:0.

Mogao i Jokanović bolje reagovati u 85. minutu, ali završnu udarac nije bio najbolji, pa je lopta otišla visoko preko gola. Slično se spetljao i Krunić u narednom napadu, sa vrha peterca iskosa sa lijeve strane njegov udarac odlazi nebu pod oblake.

Prvu kakvu takvu priliku gosti prave u 88. minutu, ali pokušaj Borislava Lukića glavom završava pravo u naručju nezaposlenog Kukrike.

ŽELJEZNIČAR SPORT TEAM – SLOGA (D) 2:0 (1:0)

Strijelci: 1:0 Marković (32) 2:0 Bosančić (76). Stadion: Gradski. Gledalaca: 400. Sudija:  Dražen Marić. Pomoćnici: Radmilo Vuković (oba iz Bijeljine) i Slaven Tatić (Srbac). Delegat:  Milenko Đurić (Modriča). Kontrolor:  Boro Elčić (Istočno Sarajevo). Žuti kartoni: Ostojić, Čolić, Petković (Željezničar Sport Team), Pljevaljčić, Ristić, Radovanović, Gavrić (Sloga).

Željezničar Sport Team: Kukrika -, Čolić 7, Šaula 7, Šatara 7 (od 37. Jokanović 7), Bosančić 8, Marković 8, Krunić 7,5, Malić 7, Petković 7, Ostojić 7, Kuzmanović 7.

Sloga (D): Matović 7, Janković 6, Lazić 6 (od 66. Hadžimujić -) , J. Lukić 6, Gavrić 6,5, B. Lukić 6, Blagojević 6, Pljevaljčić 6 (od 80. Jupić -), Aličić 6 (od 52. Mijić 6), Radovanović 6, Ristić 6.

Igrač utakmice: Dejan Bosančić (Željezničar Sport Team) 8.