Fudbalere Kozare dijelila je samo jedna minuta od pobjede nad Napredakom iz Donjeg Šepka i da matematički obezbijede opstanak u elitnom društvu prvoligaša!

Napredak je do boda došao u trećoj minutu sudijske nadoknade preko Zekića. Na Gradskom stadionu u Gradišci pred oko 200 gledalaca,  koji su mogli uživati u dobrom i kvalitetnom fudbalu, ali i dosta slabijem suđenju. U 13. minuti slobodni udarac izveo je Siniša Radoja, ali lopta odlazi dobrih metar iznad gola. U 22. minutu linijski sudija napravio je veliku grešku i oštetio Kozaru u velikoj mijeri ,mladi Ognjen Petrović je izašao sam pred golmana Arnautovića, a pomoćni sudija signalizirao je ofsajd, iako ga nije bilo. Igrao se 25. minut Ognjen Petrović je probio po lijevoj strani, kvalitetno ubacio u sredinu, Vladimir Kremenović je spušta loptu za natrčalog Sinišu Radoju koji u padu trese mrežu nemoćnog Arnautovića za 1:0.

U 52. minutu Siniša Radoja je pokušao lobovati golmana Arnautovića, ali za malo je bio neprecizan. Kozara je izvela brz kontranapad, a lopta je onda na desnoj strani stigla do Stjepanovića koji je poslao loptu do Vladimir Petković koji šutira, odbrana gostiju reaguje u posljednjem momentu. Kako to često u fudbalu bude, kada ne iskoristiš svoje šanse slijedi kazna. Gosti su 93. minutu došli do izjednačenja, Zekić je iskoristio smušenost odbrane Kozare i bez problema sa par metara savladao Ilića za konačnih 1:1.

KOZARA – NAPREDAK 1:1 (1:0)

Strijelci: 1:0 Radoja (25), 1:1 Zekić (90+3). Stadion: Gradski. Gledalaca: 100. Sudija: Dragan Žarić (Kotor Varoš). Pomoćnici: Siniša Ivančević i Gojko Crnobrnja (oba Banja Luka), Delegat: Željko Grbić (Banja Luka). Kontrolor: Radoslav Vukasović (Trebinje). Žuti kartoni: Kovačević, Radoja, Petković, Mirković, Stjepanović, O. Petrović, Babić (Kozara), Jevtić, Sladoje, Biberdžić (Napredak).

Kozara: Ilić, O. Petrović (od 84. Paštar), Kovačević, Raspudić, Og. Petrović, Radoja, Kremenović, Mirković, Babić, Stjepanović (od 90. Zečević), Petković (od 89. Mirjanić).

Napredak: Arnautović, Sladoje, Lukić (od 46. Marić), Jevtić, Miailović (od 63. Milošević), Biberdžić, Zekić, Mitrović, Jovanović, Zarić, Matić.