Fudbaleri mrkonjićke Sloboda Nova banka, u 8. kolu M.tel Prve liga Republike Srpske pobijedili su ekipu Alfa Modriča 5:0. Pobjeda Mrkonjićana je zaslužena, a izvojevana je protiv izuzetno borbene ekipe i po teškom terenu natopljenom vodom. Prvo pluvrijeme je odigrano po jakom pljusku, što je stvaralo velike probleme igračima prilikom kontrole lopte.

Fudbalerima Slobode ovo je treća vezana pobjeda u nizu i napravili su veliki iskorak na tabeli i preostali dio šampionata ulaze mirno.

Sloboda je povela u 26. minutu golom mrkonjićke “crne strijele” Timara Lewisa. On je jednu odbijenu loptu odlično prihvatio i sjajnim šutem sa 18 metara matirao Kertića. To je bio i rezultat prvog poluvremena u kojem su gosti igrali dobro i organizovano se branili. Međutim, u napadu ništa konkretno nisu uradili, dok su domaći fudbaleri propustili još tri prilike za pogodak.

U drugom poluvremenu, druga slika na terenu. Gosti pokušavaju da ugroze gol Vukovića, što fudbalerima Slobode stvara prostor za brze kontranapade. Koje munjevito izvode preko Lewisa i Zekanovića. A ovaj drugi prava je napast za gol Modričana i šutira iz svih pozicija.

Igrao se 24. minut drugog poluvremena, kada je Predrag Zekanović, sjajnim šutem pogodio za 2:0. Tri minuta kasnije rezultat je 3:0 za Slobodu, a strijelac je ponovo Zekanović. Svoju odličnu partiju i prvi tobdžija Mrkonjićana u 78. minutu završava još jednim prelijepim, svojim trećim golom. Za ubjediljivo vodstvo od 4:0.

Tačku na pobjedu Slobode Nova banka od 5:0 stavio je Ognjen Soldat, u 83. minutu. Svojim prvim golom u ovogodišenjem šampionatu, jer poslednji  gol je postigao u posljedenjem kolu u prošlom šampionatu protiv ekipe Omarske.

Šef stručnog štaba Sloboda Nova banka Marko Tešić, zadovoljan je igrom i ubjediljivom pobjedom svoje ekipe.

-Želim da čestitam i jednoj i drugoj ekipi na borbenosti i igri na ovako teškom terenu. U prvom poluvremenu gotovo da nije bilo uslova za normalnu igru, jer je stalno padala kiša. Teren je diktirao način igre, a mi smo se opredjelili za duge lopte. Uspjeli smo na vrijeme postići golove. Modriča ima kvalitet. Meni je žao što uslovi za igru i teren nisu bili bolji da pokažu obje ekipe svoje kvalitete. Drugo poluvrijeme smo se malo povukli i brzim kontranapadima ugrožavali gol Modriče. I rutinski priveli kraju utakmicu i zasluženo pobjedili. Dolazi nam novi  meč u Foči protiv Sutjeske. Spremićemo se i malo oporaviti. Momci su se zaista mnogo potrošili po ovako teškom terenu. Idemo u Foču i nadamo se povoljnom rezultatu kaže Tešić.

Strateg Modričana Joco Stokić, vidno je bio razočaran ubjedljvim porazom svoje ekipe.

-Iz osam kola imamo jedan bod. Situacaija nije nimalo dobra. Sada dolazimo u situaciju kada smo pod moranjem, a onda je mnogo teže igrati. Što se tiče današnje utakmice nebih puno pametovao, sve se vidjelo na terenu. Prvo puluvrijeme smo uspijeli nekako da pariramo. Imali smo i malo sreće da ne primimo još koji gol.  U drugom poluvremenu smo pokušali da malo izađemo iz zone odbrane i da napadnemo gol Slobode, ali to nije išlo. Sloboda ima induvidualni  kvalitet preko Zekanovića koji je postigao tri gola. I zasluženo su pobjedili. U narednom meču igramo protiv Kozare, i ta utakmica nam bukvalno znači život. Nalazimo se  u velikoj rezultatskoj krizi. Biće stvaro teško, ali mi nemamo izbora nego da idemo na pobjedu – kaže Stokić.

Sudijska četvorka na čelu sa Bojanom Mitrovićem iz Bjeljine, korektno je obavila svoj posao.

Tekst i foto: Slobodan Dakić