14-estodnevne pripreme ekspedicije Krupe na Ohridskom jezeru su završene. Odmah poslije meča u Skoplju protiv Rabotničkog, krenulo se kući. Nedjelja je slobodan dan, a u ponedjeljak počinje glazura forme i kristalisanje prvog tima, nešto manje od dvije sedmice prije starta bitki za bodove.

– Dva – dva smo u pobjedama protiv klubova i makedonskog Saveza, tačnije sudijske organizacije FS Makedonije, uz pozitivnu gol razliku. To i nije tako loše kada se vide parametri i zna šta se sve dešavalo u utakmicama protiv makedonskih prvoligaša – počeo je priču Slobodan Starčević, šef stručnog štaba Krupe.
Protiv Rabotničkog Krupa je povela golom Miljana Ljubenovića u 33. minutu, da bi Bojan Najdenov prvo u 70. minutu iz penala izjednačio, a deset minuta kasnije i iz slobodnog udarca svom timu donio pobjedu – 2:1. Na klupi Skopljaka sjedi Viktor Trenevski nekadašnja vedeta podgoričke Budućnosti i beogradskog Partizana.
Prezadovoljan sam odnosom igrača i prikazanom igrom protiv Rabotničkog, u svim segmentima i momentima tokom 90 minuta igre nadigrali smo četvrtoplasiranu ekipu Makedonije. Čestitam mojim igračima na borbi, ne samo protiv protivnika, već i nepravde, izdržali smo i psihološki pritisak. Vraćamo se kući sa ostvarenim ciljem na pripremama u Ohridu, sve što smo planirali postigli smo – jasan je Sloboan Starčević.