Još jedno uzbudljivo kolo na bundesligaškim terenima!

Lider Polet Krajišnik (ne)očekivao je poklekao u Zalužanima. Mladost Farmaprom je očitala lekciju sastavu iz Dragočaja (1:0) i tako trku za šampiona učinila još neizvjesnijom. Mladost još jednm pokazala da je i te kako tvrd orah, dok Polet mora presabrati snage pred veliki derbi sa Budućnosti.

A, tim iz Šargovca nema tih problema, jer je upisao sigurnu pobjedu protiv Omladinca (4:1), iako je u jednom trenutku tim iz Lazareva vratio se u igru, vrlo brzo su stvari došle na svoje mjesto za siguran trijumf.

“Spartanci” su prešli preko Šljunkare! Karanovac nije uspio se vratiti poslije pogotka Sredića, a sudbinu domaćina zapečatio je Kerezović u sudijskoj nadoknadi.

U Potkozarju trijumf domaće ekipe, iako se Vrbas pokazao kao vrlo čvrst rival, ipak tri boda ostaju na kontu Sloge Nektar.

U Drvaru poklekla je Banjaluka. Teški vremenski uslovi, vjetar sa Dinare, omeo je goste, i za tili čas bilo je 2:0 za domaćina, što iskusna ekipa Borca nije ispustila do kraja meča.

Komšijski obračun u Piskavici, i nažalost prekid, i to u 87. minutu, kod rezultata 2:2. Utakmica puna preokreta, vodila je Gomionica, potom se vratio domaćin, ali na kraju, najgori mogući scenario….

Rezultati 19. kola:

Budućnost – Omladinac 4:1 (Kunovac, Poparić 2, Zdjelar – Ždero)

Mladost Farmaprom – Polet Krajišnik 1:0 (Ivić)

Karanovac – OFK Spartak 2013 0:2 (Sredić, Kerezović)

Sloga Nektar – Vrbas 1:0 (Popović)

Borac ID – OFK Banjaluka 2017 2:0 (Jeremić, Bošnjak, penal)

OFK Sloboda – Gomionica 2:2, prekid u 87. minutu (Korov, Blagojvić – Batar, Marić)

U ovom kolu slobodna je bila ekipa FK Šnjegotina.