Utakmica Šnjegotina – Vrbas nije odigrana, jer su gosti iz Banjaluke javili nekoliko časova ranije da je ekipu zahvatio stomačni virus i da nemaju dovoljan broj igrača za put u Šnjegotinu. Službena lica i domaćin bili su na centru, ali od utakmice nije bilo ništa, pa će konačan epilog ovog slučaja donijeti Takmičarska komisija PFS Banjaluka.

Lider iz Česme i dalje silovito gazi, a posljednja žrtva bila im je Krupa koja se za kanjon “Tijesno” vratila sa pet lopti u mreži. Sada je svima jasno da je Rekreativo najozbiljniji kandidat za ulazak u viši rang takmičenja.

I u Drvaru imaju slične želje, savladana je Sloga Nektar, i bez obzira na pet bodova zaostatka na Borac i te kako treba računati.

OFK Banjaluka odlična, igraju sve bolje, ubjedljivo je savladana Piskavica (5:1) uz četiri pogotka maestralnog Uroša Vasića, koji je sve četiri lopte smjestio u mrežu za samo 23 minuta (od 7. do 30 minuta).

I Omladinac se upisao u ekipe koje imaju barem jdnu pobjedu, pa sada više nea sastava u “bundesligi” koji nije osjetio miris trijumfa, što je svakako dobro za takmičenje. U Lazarevu je pala ekipa Piskavice (4:2).

Ubjedljiv trijumf ostvario je i OFK Spartak na gostovanju u Zalužanima (1:4), uz dva pogotka Ljubojevića.

Rezultati 9. kola:

Borac ID – Sloga Nektar 2:0 (Đukanović ‘20, Mihajlović ‘30)

OFK Banjaluka 2017 – Piskavica 5:1 (Vasić ‘7, ‘16, ‘25, ‘30, Semanić ‘18 – Čajić ‘88)

Šnjegotina – Vrbas (nije odigrano)

Rekreativo – Krupa 5:0 (Railić ‘12, Makarić ‘14, ‘42, Batos ‘86, Orašanin ‘90+2)

Omladinac – Zmijanje 4:2 (Velaja ‘13, ‘90, Kos ‘39, Vuković ‘80 – Savanović ‘83, ‘87)

Mladost Farmaprom – OFK Spartak 2013 1:4 (Juić ‘34 – Lubura ‘50, Ljubojević ‘52, ‘65, Dakić ‘85)

U ovom kolu slobodna je ekipa FK Gomionica.