Fudbaleri Borca osamili su su na vrhu Premijer lige BiH!

Poslije remija na “Koševu” u kojem je Sarajevo igralo bez golova sa Slobodom (0:0), “crveno-plavi” su u derbi susretu savladali Zrinjski (2:1), i tako preuzeli vrh sa 60 bodova na svom kontu, dva više od “bordo” tima, i sedam više od Veleža, kojeg sutra čeka derbi sa Željezničarom.

Šta reći osim bravo za BORČEVCE, koji igraju pod silnim pritiskom od kada je federalna medijska mašinerija krenula na klub iz Platonove, da sve što dolazi iz Banjaluke, ili je potplaćeno, ili kupljeno, ili pušteno….

Stojan Vranješ ponovo je odigrao utakmicu života, u inat mnogima, i sa dva pogotka u 14. i 42. minutu vodio Borac do pobjede, koja u ovom trenutku znači više od tri boda. Za goste je pogodio Juranović u 22. minutu. Pravi derbi, sijevalo je na obje strane, tresle su se stative, prečke, Borac je bio bolji baš za taj gol, a sada slijedi “Grbavica”, i ukoliko je prođe uspješno, nikada bliže neće biti šampionskom slavlju….

Sjećanje na 11. maj 1988

Prije utakmice aktuelni predsjednik FK Borac Stojan Malbašić predao je dres Mesudu Mulaomeroviću, koji je prije 31. godinu predvodio banjalučane kao predsjednik u finalu Kupa Maršala Tita, gdje su “crveno-plavi” savladali Crvenu zvezdu (1:0). Malbašić je tada bio prvotimac Borca, eto tri decenije poslije naslijedio je Mesuda, koji je uvijek isticao da kroz njegove vene teče “crveno-plava” krv.

BORAC – ZRINJSKI 2:1 (2:1)

Strijelci: 1:0 Vranješ (14), 1:1 Juranović (22), 2:1 Vranješ (42). Stadion: Gradski, igrano bez publike. Sudija: Luka Bilbija (Prijedor). Žuti kartoni: Vojnović, Zakarić, Dujaković (Borac), Ljubić, Magdić, Ćorluka, Trebotić (Zrinjski).

Borac (BL): Lakić, Uzelac, Ćorić (od 76. Dujaković), Ćosić, Mols, Vojnović, Brtan, Vranješ (od 90. Bosančić), Meleg (od 90. Čavić), Moraitis (od 83. Mehanović), Zakarić.

Zrinjski: Varvodić, Ćorluka, Zlomislić (od 61. Mašić), Jakovljević, Ljubić (od 46. Bašić), Enin (od 46. Trebotić), Marušić (od 46. Todorović), Magdić, Juranović (od 75. Škrbić), Tičinović, Bilbija.