Fudbaleri Rudar Prijedora poraženi su u četvrtoj kontrolnoj utakmici na pripremama na Zlatiboru od Metalca iz Gornjeg Milanovca (3:2), člana Prve lige Srbije, ali čini se, da su pružili najbolju partiju do sada.

Prijedorčani su poveli golom Da Silve u 20. minutu, ali do kraja poluvremena Metalac preokreće rezultat golovima u 34. te 37. minutu. U 65. minutu Raković je donio izjednačenje. Konačan rezultat postavljen je u 85. minutu, čini se iz nedozvoljene pozicije, ali sudije se nisu oglasile.

Trener Boris Krulj na teren je poslao sljedeći sastav: Trninić, Pekija, Ignjatović, Živanović, Raković, Kovačević, Smajić, Demonjić, Šebez, Namčulović, Da Silva.

Rudari su na Zlatiboru odigrali već tri utakmice, poraženi su od Inđije (0:1), Železnika iz Pančeva (0:3), igrali su bez golova sa OFK Beogradom (0:0). Za tri dana očekuje ih i duel sa Hatom iz Ujedinjenih Arapskih Emirata (22. juli), nakon čega slijedi povratak za Prijedor.